Newegg Bitcoin İle Ödeme Kabul Etmeye Başlıyor

Kanadalı e-ticaret devi Newegg bugün yaptığı açıklama ile birlikte bundan sonra Bitcoin ile ödeme kabul edecek olduklarını açıkladı


Kanadalı e-ticaret devi Newegg bugün yaptığı açıklama ile birlikte bundan sonra Bitcoin ile ödeme kabul edecek olduklarını açıkladı. Bilgisayar parçaları satışları konusunda dünyanın tüm bölgelerine hizmet veren ve Türkiye‘den de birçok kullanıcısı bulunan sitenin, Bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlaması ile birlikte daha fazla satış yapacağı düşünülüyor.

Dünyanın en büyük e-ticaret siteleri arasında yerini alan Newegg, bu konuda elektronik satışların fazla olması ve satışlar ile ilgili olarak alıcılardan gelen talebin yüksek olmasından dolayı sistemlerine yeni ödeme yöntemlerini eklemiş durumda.

Diğer Siteler Kaldırıyor, Newegg Aktif Ediyor

Reddit ve daha birçok site tarafından Bitcoin ile ödemeler kaldırılmış durumda. Kanadalı dev Newegg ise Bitcoin ile ödeme yöntemini devreye alarak, yeni bir dönemin kapısını açıyor. Dünya devi forum sitesi Reddit tarafından dahi bir takım sorunlara sebep olması ve riskler barındırması dolayısı ile Bitcoin ile ödeme kabul edilmeyecek olduğu geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Reddit tarafından kaldırılan sistem benzer şekilde birçok dünya devi internet sitesi tarafından devredışı bırakılmıştı.