Dünyada Bir İlk: Bitcoin İle Ödeme Kabul Eden Berber

Kocaeli’nin Derince ilçesinde tam 30 yıllık berber olan Rasim Uyan, 46 yaşında olduğunu ve müşterilerine yeni dönemde popüler hale gelen Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başladıklarını açıkladı


Kocaeli’nin Derince ilçesinde tam 30 yıllık berber olan Rasim Uyan, 46 yaşında olduğunu ve müşterilerine yeni dönemde popüler hale gelen Bitcoin ile ödeme seçeneği sunmaya başladıklarını açıkladı. Türkiye ve dünyada bir ilki gerçekleştiren Rasim Uyan, gazetecilere yaptığı açıklamada kendisinin bu düşünceyi uygulamaya soktuktan hemen sonra talebin daha fazla arttığını ve güncel kur ile hesaplama yaptıklarını açıkladı.

Sakal tıraşının 10, saç tıraşının ise 20 TL olduğunu belirten Rasim Uyan, sabit fiyat ile hizmet sunduklarını ve yeni ödeme seçeneği olarak Bitcoin’i sunduklarını belirtti.

Yeşile Bağışlayacak

Uyan, “Biz de bir berber olarak bir ilki başarmaya çalıştık. Benim amacım daha çok sosyal sorumluluk projesi. Ağaçların yok olmasına dikkat çekmek için böyle bir yöntem seçtim. Müşterilerden ilginç görenler var. Hiç bilmeyenler var. Herkes bu konu hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Şu an duyduğum kadarıyla bitcoinin Türkiye’de de bir benzeri yapılmaya planlanıyor. İlerleyen zamanda belki dünya tamamen elektronik paraya dönecek. Biz de ilk elektronik parayı ağaca dönüştüren berber olacağız” ifadelerini kullandı.