Chia 3.4 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Çevreci kripto para birimi olarak tanınan Chia bugün 3.4 milyon dolar değerinde yatırım aldı


Çevreci kripto para birimi olarak tanınan Chia bugün 3.4 milyon dolar değerinde yatırım aldı. Kaos gibi artış yaşayan çevre sorunlarına dikkat çekmek ve daha fazla çevreci olmak adına yaratılan Chia adlı kripto para birimi henüz daha fazla ilgi görmezken, gelecekte yaşanacak çevre sorunlarına dikkat çekmek adına büyük bir adım olarak gösteriliyor.

Elektrik enerjisini sömürmeyen bir kripto para birimi olan Chia ile ilgili olarak basında pek fazla bilgiye yer verilmezken, şimdilerde aldığı 3.4 milyon dolarlık yatırım sonrasında daha fazla yükselecek olduğuna şüphe yok.

Güven Kazanmaya Çalışıyor

Bir diğer taraftan ise Chia ve benzeri pek fazla adı sanı duyulmamış kripto para birimlerinin güvenlik adına sorunlar yaşatabilecek olduğundan dolayı birçok Bitcoin yatırımcısı tarafından güvenilir görülmediği bilinmekte. Zira kripto paralar arasında en değerli 10 kripto para biriminin bazılarına dahi güven tam olarak ortaya çıkmamış iken enerji sömürmediğini iddia eden ve çevreci olduğunu iddia ederek yatırım çekmeye çalışan Chia’nın 3.4 milyon dolar yatırım almasına dahi olumlu ve güven verici olarak bakılıyor.