Altcoin Kripto Para

Ocak Ayında Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösteren 5 Kirpto Para Birimi

2021 tron yorumları

Kripto para sektörü için 2019 yılı kötü bir şekilde başlamış olsa da 2019’un ilk ayında Bitcoin’den daha iyi performans kaydetmiş 5 kripto para birimini sizler için listeledik.

AUGUR (REP)

Bitcoin’in aksine yatırımcısının yüzünü güldüren AUGUR, aynı zamanda Nick Tomaino tarafından oluşturulan 1Confirmation adlı girişim fonundan da önemli yatırım aldı.

Gerçekleştirilen lansmanın ardından sadece 7 günün içerisinde REP, %100 artış kaydetti. Bu süreç içerisinde REP 8.226’dan 20.644’e kadar yükseldi. Ocak ayına çok iyi bir başlangıç yapan REP, Ocak ayının ikinci yarısında ise düşüşe geçti. REP’in bu düşüşüyle birlikte aylık bazdaki artışı yüzde 51.50’ye kadar geriledi.

CHAINLINK (LINK)

2019 yılına iyi bir başlangıç yaparak Bitcoin’den daha iyi performans gösteren ChainLink, Kasım 2018’de çöküşlerden kurtuldu ve yükselişe geçti.

Güçlü iş modelleriyle dikkat çeken ChainLink, yerel tokeni LINK’in piyasadaki satışlara rağmen arkasındaki güç olmaya devam ediyor.

HOLOCHAIN (Hot)

ABD merkezli bağımsız bir derecelendirme kuruşu olan Cryptocurrency Rating tarafından paylaşılan rapora göre Ocak 2019’da en iyi performans gösteren kripto para birimi HOLOCHAIN oldu. Temmuz 2018’de piyasaya çıkan HOT, BTC karşısında güvenli liman olarak görüldü ve yükselişine devam etti.

LOOPRING 

Merkezsiz bir kripto bara protokolü olan Loopring’in yerel LRC tokeni Ocak ayında hiç fena sayılmayan %33.34 oranında artış kaydetti ve bu artışla birlikte Bitcoin’den daha iyi bir performans sergiledi.

TRON (TRX)

Listelerin olmazsa olmazı TRON Ocak ayında da Bitcoin karşısında iyi performans sergileyen kripto para birimlerinin başında geldi. Bitcoin’in alternatifi olan Ethereum’dan bile daha fazla işlem gerçekleştiren TRON büyümeye devam ediyor.

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan dosya paylaşım platformu BitTorrent’i satın alan Tron, daha sonrasında BitTorrent BTT adında bir token çıkarttı ve TRX kullanıcılarına airdrop düzenleyeceğini duyurarak TRX’in kullanımını yaygınlaştırdı.

 

Yorum Yap