Ölen Kişinin Bitcoin’lerine Ne Oluyor?

Birçok kripto para yatırımcısı bir gün mutlaka fani olmanın getirdiği sonuç neticesinde hayatını kaybedecek


Birçok kripto para yatırımcısı bir gün mutlaka fani olmanın getirdiği sonuç neticesinde hayatını kaybedecek. Bu belki 1 dakika sonra, belki 100 yıl sonra. Bunu elbette hiçbir şekilde insanoğlu şu aşamada mevcut teknolojiler ile tam olarak bilemezken, bir gün ölecek olan insanların banka hesaplarında bıraktıkları paraları ve yatırımları direkt olarak en yakın sırayla yasal mirasçılarına kalacak.

Yasal mirasçılar bu paraları alabilecekler, peki ya kripto para yatırımları ne olacak? Bununla ilgili kripto para sahibi kişilerin şimdiden buna karşı bazı önlemler almasını sağlayacak olan bu makalemizi dikkatle okumak ve buna uygun önlemler almak hem geleceğiniz, hem aileniz için hayati önem taşıyor diyebiliriz.

Zira kripto para yatırımlarınız siz öldükten sonra direkt olarak yasal mirasçılarınıza asla ama asla kalmıyor, kalmayacak, kalamaz. Kripto para borsaları yasal hizmetler statüsünde hizmet vermedikleri ve bankalar gibi çalışmadıkları için sizin öldüğünüzün bilgisi direkt devlet tarafından bankaya bildirilemez, bildirilse dahi kripto para borsaları bu bildirimden sonra yatırımcının hesabında bulunan parasını yasal mirasçılarına ödemez, ödeyemez.

Ayrıntılar gelecek..