Bitcoin

”Ortak Araç Kullanımı” Uygulaması Ryde, Bitcoin’i Kabul Ediyor!

ryde uygulaması bitcoin

Singapur’un ilk ortak araç kullanımı uygulaması  Ryde, müşterilerin yolculuklar için Bitcoin ile ödeme yapmalarını kolaylaştıracak kendi kripto para cüzdanının lansmanını yaptı.

Ryde 17 Haziran’da yaptığı duyuruda, kullanıcıların kendi içinde bitcoin kullanarak ödeme yapmasına izin veren dünyanın ilk ve tek kripto para cüzdanı olacağını iddia ediyor. Firmanın müşterileri, 22 Haziran’dan itibaren ödemeler için Bitcoin’i kullanabilecek. Ve ilerleyen süreçte bunu diğer kripto para birimleri de takip edecek. Ryde’nin cüzdanı ‘RydePay’ kullanıcılarının Bitcoin’i diğer para birimlerine dönüştürmesine izin verecek. Böylece müşteriler, sürüşleri için kolaylıkla ödeme yapabilecek.

Müşteriler, araç kullanımı için ödeme yapmak üzere bir seferde maksimum 999 Singapur doları (715 $) ile alım yapabilecek. Firmanın kurucusu ve CEO’su Terence Zou şunları söyledi:
“COVID-19, dijital ödemelere geçişi hızlandırdı ve Ryde, Singapur’da kripto para birimini benimsemek için bir kural değiştirici olarak belirlendi. […] Tüketicilerin Bitcoin aracılığıyla yolculuğa çıkma hizmetleri için ödeme yapmaya alışacağını ve bu durumun kripto para birimlerinin toplu olarak benimsenmesini teşvik edeceğini öngörüyoruz. ”

Bir teknoloji firması olarak, Bitcoin’i kabul etmek Ryde’nin uzun vadeli planında ‘RydePay’ cüzdanını merkezi olmayan bir elektronik deftere dönüştürmek ve daha fazla kripto para birimine açmak için ilk adım olacak. Ryde, yerleşik dijital cüzdan RydePay aracılığıyla bitcoin’in depolanmasına ve kullanılmasına izin vererek, kripto para birimini yerel olarak kendi uygulamasına dahil eden ilk uygulama oldu.

Ulaşım İçin Ödeme Aracı Olarak Kripto Kullanımı

Kripto para birimleri genellikle diğer para ödeme sistemlerine göre daha verimli ve dijital bir alternatif olarak önerilmektedir. Günlük işlemlerde halâ kripto para kullanımının başlarında olunmasına rağmen; ulaşımda ödeme yapmak için kullanılan bazı kripto para birimi örneklerine de sahibiz.

Örneğin, Temmuz 2019’da büyük Brezilyalı şehir Fortaleza, Bitcoin’i otobüs biletleri için ödeme aracı olarak kabul etmeye başlayacağını duyurdu. 2016 yılında İtalyan taksileri de Bitcoin’i ödeme aracı olarak kabul etmeye başladı.

Yorum Yap