Bitcoin

Corona Virüsten Sektöre Bir Darbe Daha

we.trade

İçindekiler

Dev blockchain platformu We.trade, devam eden finansal zorluklar nedeniyle çalışanlarının yarısını işten çıkaracak.

Global Trade Review haberine göre, çok sayıda çalışan daha işten çıkarıldı. Çıkarılan çalışanların çoğu şirketin ticari ve ürün odaklı birimlerinde çalışıyorlardı.

We.trade’in sahipliğini Deutsche Bank, HSBC, Rabobank, Santander ve Société Générale gibi 12 etkili banka ve finansal kuruluş üstleniyor. Bir aydan kısa süre önce IBM, şirketten % 7 hisse almıştı.

We.trade, bankaları blockchain teknolojisi ile birleştirmede önemli başarılara sahip bir platform. HSBC, Ağustos 2019’da we.trade platformunda Hyperledger yoluyla işlem gerçekleştiren ilk banka oldu. Geçtiğimiz aylarda ise İspanyol dev banka CaixaBank, işlemleri daha izlenebilir ve güvenli hale getirmek için 15,8 milyon kullanıcısına we.trade platformunun hizmetlerini sunmaya başladı.

Krizi Atlatmak

Global Trade Review’a göre we.trade’in mali zorlukları, son fonlama turunda hissedar bankaların çoğunun faizlerini şirkete tekrar yatırım yapmak için çekmeleri nedeniyle beklenen gelirin altında kalmasıyla başladı.

We.trade, azalan iş gücüyle faaliyetlerini sürdürürken diğer hissedarlardan alternatif yatırımlar arıyor. We.trade ticarileştirme başkanı David McLoughlin, şöyle açıkladı:

“İlk aşamalarında olan bir şirket olarak; şirketin direncini sürekli sağlamak ve çevik kalmak için kaynak ihtiyaçlarımızı olabildiğince etkin bir şekilde yönetmemiz çok önemlidir.”

COVID-19 pandemisinin potansiyel yatırımlar üzerindeki etkisini vurgulayan McLoughlin, küresel pandeminin iş faaliyetlerini tıkamaktan ziyade aslında faaliyetleri kolaylaştırdığını söyledi. “Ticaret ve ticaret finansmanının dijitalleşmesi artık lüks değil, bir zorunluluktur” diye ekledi.

 

 

Yorum Yap