Otomobil Satışlarında Bitcoin İle Ödeme Gerçek Olabilir

Otomotiv sektöründe henüz bugüne kadar kiralama dışında satın almak isteyen bir kişi otomobil satın alırken Bitcoin ile ödeme seçeneğini tercih edemiyordu


Otomotiv sektöründe henüz bugüne kadar kiralama dışında satın almak isteyen bir kişi otomobil satın alırken Bitcoin ile ödeme seçeneğini tercih edemiyordu. Bugünlerde Almanya’da bazı ikinci el ilan sitelerinde göze çarpan detaylarda ise ilan sahipleri ile iletişime geçildiğinde Bitcoin ile ödemeyi kabul ettikleri bu durumun gelecekte birinci el yani 0 otomobillerde de gerçek olabilecek olduğu düşüncesini akıllara getirdi.

Almanya otomotiv devi olması ve dünyanın otomobil ihtiyacının karşılandığı ülke olarak tanınmasından dolayı bu konuda öncü ülkelerin başında olurken, Türkiye’de de gelecekte 0 otomobil alırken tüketicinin Bitcoin ile ödeme yapma seçeneğinin yavaş yavaş Bitcoin’in durumuna göre gerçek olabilecek olduğu tahmin edilmekte.

0 Otomobil Almak Mümkün Olabilir

Gelecekte Bitcoin ile 0 otomobil almak mümkün olabilir ve bu durum sıradan bir konu haline gelebilir. Düşünceler ve istekler bu yönde olmasına rağmen otomobil dünyasının buna karşı hazırlıklı olması ve değer kaybının yavaş yavaş normal seyrine girmesi ile birlikte tüketicilerin her alanda kripto paralar ile ödeme yapmasının önü açılabilmiş olacak.

  • Yerel olarak Türkiye’de hiçbir otomotiv firması veya şirketi tarafından Bitcoin veya benzeri kripto paralar ile ödeme yapılmasına imkan tanınmıyor.
  • Kripto paralar (Bitcoin ve diğerleri) ile otomobil alımında en büyük zorluk şirketlere göre şu aşamada anlık ve günlük fiyat istikrarı konusunda ciddi problemler olması ve dolar, EURO benzeri sabit bir değere sahip olmaması.