Gelişmemiş Ülkelerde Bitcoin Bilinmiyor

Yapılan son araştırmalar gelişmemiş ve gelişmeye devam eden bazı ülkelerde Bitcoin’in varlığından haberdar olan insan sayısının neredeyse olmadığını kanıtladı


Yapılan son araştırmalar gelişmemiş ve gelişmeye devam eden bazı ülkelerde Bitcoin’in varlığından haberdar olan insan sayısının neredeyse olmadığını kanıtladı. Kripto paraların günden güne daha fazla değer görmeye başlaması ve yüksek kazançlar elde edilmesini sağlaması dikkat çekerken, bazı ülkelerde ise kripto paralara dair hiçbir şekilde işlem yapılmıyor ve kripto paralara dair en ufak bir bilgi ve internet sitesi dahi bulunmuyor.

Bu ülkelerin en başında internet erişimi olmayan birçok Afrika ülkesi gelirken, bazıları ise gelişmeye devam eden ülkelerde olarak gösterilmekte. Konuya yakın kaynaklar Bitcoin’in ve diğer kripto paraların Afrika ülkelerinde insanlar tarafından bilinmeme nedenini ”internetin kullanım oranının %1 ve altında olması, bilgisayar ve teknolojiye erişimin olmaması” olarak gösteriyor. Afrika ülkelerinde bu durum dolayısı ile insanlar mevcut Bitcoin hakkında bilgi sahibi olmadıkları üzere bilgi sahibi olsalar dahi maddi güçleri olmadığı için hiçbir şekilde yatırım yapacak güçleri maalesef ki bulunmamakta.

Togo Hiç Bilmiyor

Afrika ülkesi Togo’da halkın %69’unun açlık ve yoksulluk sınırlarının altında olduğu ve hali ile kripto paralara dair en ufak bir bilginin olmadığı ülkelerin başında gelen bir ülke olarak Togo’da kripto paralara erişimin mevcut olmadığı söylenmekte. Yine aynı zamanda Çad, Nijer, Mali ve benzeri ülkelerde kripto paralara erişim neredeyse yok, mevcut olan erişim ise sadece internet bağlantısına aktif olarak sahip olan kullanıcılar üzerinden olabilmekte.