Steve Wozniak Konuştu: Bitcoin Saf Dijital Altındır

Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, kripto paralara olan inancını bir kez daha tazeledi ve kripto paraların kendisi için gerçek olduğunu açıkladı


Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, kripto paralara olan inancını bir kez daha tazeledi ve kripto paraların kendisi için gerçek olduğunu açıkladı. Elinde bulunan tüm kripto para yatırımlarını satarak sadece 1 Bitcoin tuttuğunu açıklayan Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak, bu konuda kendisinin kripto paralar ile yakından ilgilenemediğini ve bundan dolayı sadece 1 Bitcoin tutmaya karar verdiğini ifade etmişti.

Kripto para dünyası ile ilgili olarak olumlu açıklamaları ile gündemin en üst sıralarında kendisine yer bulan ve teknoloji dünyasının en tanınmış isimlerinden birisi olan Wozniak, bugünde Bitcoin’in saf dijital altın olduğunu açıkladı.

İnanmaya Devam Ediyor

Ünlü isim, “Sadece Bitcoin saf dijital altındır… ve kesinlikle buna katılıyorum. Diğerleri Bitcoin’in bazı yönlerinden vazgeçme eğilimindedir. Örneğin, tamamen merkezi olmayan ve merkezi kontrolü olmayanlar. Bir iş modeline sahip olmak için vazgeçtikleri ilk şey bu. ” ifadelerini kullandı. ABD’li Wozniak’ın bu ifadeleri dikkat çekerken, Bitcoin dünyasına dair bu olumlu açıklamalar dikkat çekiyor.

Wozniak’ın dobra oluşu ve kendi kurucu ortağı olduğu Apple’ı dahi sert şekilde eleştirmesi dünyada kendisinin doğru ifade konusunda lider isimlerinden birisi olmasını sağlıyor.

  • Apple’ın kurucu ortaklarından birisi olduğundan dolayı Wozniak milyonlarca dolarlık servete sahip ve bu servetini hala daha en iyi şekilde yönetmeyi başaran nadir isimlerden birisi. Apple ile ilişkisi ise normal olarak devam etmiyor olmasına rağmen düşünceleri ve yetkililer ile arasındaki ilişki oldukça üst düzeyde.