Putin, Rus yetkililer ile kripto paraları görüştü

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, son dönemin en fazla popüler para birimlerinden birisi olan Bitcoin ile ilgili olarak gündemi yakından takip etmeyi sürdürüyor

Rusya Devlet Başkanı

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, son dönemin en fazla popüler para birimlerinden birisi olan Bitcoin ile ilgili olarak gündemi yakından takip etmeyi sürdürüyor. Tüm dünyada aktif olarak en fazla konuşulan ilk 3 konudan birisi olan Bitcoin yani kripto paraların gelecekte ne kadar büyük öneme sahip olacağı, son düşüşlerin ardından ne zaman tekrar yükseleceği ile ilgili konular hükümetlerin en fazla dikkat ettikleri konular arasında yerini alıyor.

Başta ABD olmak üzere İsrail, Çin ve Güney Kore gibi ülkeler kripto paraların ne denli fazla talep gördüğünü, bunların takibinin nasıl yapılacak olduğunu araştırıyor. Bununla ilgili komisyon kurulan ülkeler olduğu gibi Fransa ve Almanya’nın aynı zamanda en fazla kripto paralara ilgi gösteren ülkelerden olduğu biliniyor.

”Rusya Liderlere İzin Vermez!”

Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin, yetkililer ile yaptığı görüşme sonrasında Rusya’nın ekonomik olarak iyi kaynaklara sahip olmasına rağmen yeni dönemde sürekli yeni teknolojilere uyum sağlamak zorunda olduğunu, diğer ülkelerin bu alanlarda lider olmasını ve onlara bağımlı olmasını engellemek zorunda olduğuna değinerek ”Rusya buna asla izin vermez!” ifadesini kullandı.

[bitcointicker]