Bitcoin madenciliği işlemci ve ekran kartına zarar verir mi?

Bitcoin madenciliği yapmak isteyenler kendi çapında bilgisayarları üzerinden üretim yapıp yapamayacak olduklarını sık sık soruyorlar


Bitcoin madenciliği yapmak isteyenler kendi çapında bilgisayarları üzerinden üretim yapıp yapamayacak olduklarını sık sık soruyorlar. Bu konuda yapılan açıklamalar ve geçtiğimiz gün Rusya’da bir madencinin bilgisayarının işlemci gücünün aşırı derece kullanılması ve cihazın aşırı derece ısınması sonucu apartmanda yangına sebep olması kafaları karıştıran bir durum olarak karşımıza çıkmıştı.

Bitcoin üretimi yapmak için herhangi bir hazır cihazınız bulunmuyor ise ve sadece cihazınızın işlemci gücünü kullanarak üretim yapacak iseniz bu durum ekran kartınıza ve cihazınızın diğer parçalarına zarar verebilir. Bunun nedeni ise cihazın işlemci ve ekran kartının madencilik için aşırı fazla çalışması ve aşırı fazla ısınmaya neden olarak parçaların hasar görmesine neden olmasından kaynaklanır.

Kademeli Üretim En İyisi

Cihazınız belirli bir süre sonra aşırı ısınmaktan dolayı kendisini kapatmak isteyecek ancak bunu belirli engellemeler dolayısı ile yapamayacaktır. Bunun sonucunda ise aşırı ısınma meydana gelecek, bu sonuçta cihazın başta ekran kartı ile işlemcisi olmak üzere diğer parçalarına zarar verebilecek durumu ortaya çıkaracaktır. Ancak aralıklarla üretim yapmak normal bir bilgisayar için zarar vermeyeceği gibi, kazanç durumunuzu arttırabilir. Önemli olan 7&24 üretim yapmamaktır.

[bitcointicker]