Riggs: Bitcoin İçin “Yatırım Tarihinin En Muhteşem 3 Satın Alma Fırsatı”

“What a time BTC” Riggs’in Bitcoin hakkında attığı ve 900’den fazla beğeni aldığı tweetin son cümlesi


“What a time BTC” Riggs’in Bitcoin hakkında attığı ve 900’den fazla beğeni aldığı tweetin son cümlesi. Bu son söz analistin Bitcoin’e güvenini gösteriyor. Riggs’e göre bu fiyat seviyeleri son derece ilgi çekici. Yatırımcıya göre şimdiye kadar bu fırsat Bitcoin tarihinde sadece iki defa gerçekleşti.

Bu iddasını öne sürerken önde gelen analist, başlangıç noktaları için 2013 ve 2017 boğa dönemlerini baz alıyor. Bu iki dönemde de Bitcoin ayı dönemlerinden başlayarak şok edici bir şekilde yükseliş kaydetti.

Olağnüstü Fiyat Artışlarının İşareti

Bu ani yükselişleri ise daha sonra kayda değer düşüşler takip ediyor. Grafik noktasındaki üç ok örneğinden sonra fiyat göstergesi yükseliş gösteriyor. Farklı dönemlerde bu durum olağanüstü fiyat artışlarının işareti olarak kabul ediliyor. Kripto para analisti Riggs,  bu üç dönemde de Bitcoin için yükseliş öncesi en iyi alım fırsatı olarak görülüyor. Ona göre minimum risk ve maksimum kâr fırsatı için en iyi zamanlar.

Global Telaş Bitcoin’i Ateşliyor

Riggs bu argümanını sadece grafiklere dayandırmıyor. Yatırımcı aynı zamanda küresel bir olayın Bitcoin için kıvılcım olacağını belirtiyor. Riggs Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Milyonlarca insan şimdiden hayatta kalmak için BTC’ye ihtiyaç duyuyor, ailelerine para göndermek için, varlıklarını korumak için.” dedi.
Son dönemde;
  1. Türkiye’de üç milyondan fazla insanın banka hesapları bloke edildi.
  2. Hong Kong’da ATM’ler aracılığıyla para çekmek kısıtlı.
  3. Hindistan’da para çekme işlemleri 14 dolar ile sınırlandırıldı.
  4. Avrupa Merkez Bankası parasal genişleme politikasına devam ediyor.
Neden hala insanlar Bitcoin satın almıyor? Önümüzdeki yılın Mayıs ayındaki blok ödülü yarılanması Rigs’i haklı çıkarır mı bunu hep birlikte göreceğiz.
Tüm zamanların Bitcoin arz ve talep grafiği.