Ripple Yakında Bitcoin’in Tahtını Devralabilir

Dünyanın en prestijli ekonomi yayınları arasında gösterilen Forbes, dijital kripto para borsalarında Bitcoin’in en dişli rakibini açıkladı

xrp teknik analizi

Dünyanın en prestijli ekonomi yayınları arasında gösterilen Forbes, dijital kripto para borsalarında Bitcoin’in en dişli rakibini açıkladı: Ripple!

Bitcoin’in yola ilk çıktığı 2009 yılında çok cüz’i ücretler karşılığında BTC satın alan ve cüzdanına atan kişiler, aradan geçen süre zarfında fiyatların fırlamasıyla inanılmaz oranlarda kâr etmeyi başardılar. Forbes’te yer alan haberde şu anki iklimde düşük seviyeden kripto para toplayıp devasa kâr edebilmenin pek de mümkün olmadığı iddia edildi.

Ancak yeni kripto para birimi Ripple, yatırımcılarına bu eşsiz fırsatı sunabilir.

Ripple daha da yaygınlaşacak

Bitcoin’in en çok eleştirilen yanlarından biri, çıkış amacından hayli uzaklaşmış olması. Öyle ki artık Çin’deki devasa madencilik havuzları Bitcoin’in fiyatına doğrudan etki edebiliyor. Para transferlerinin gerçekleşmesi bazen haftalar sürebiliyor, üstelik masraflar da hayli yüksek. Oysa Ripple sayılan bu dezavantajların hiçbirine sahip değil.

Çok hızlı ve düşük komisyonlu ödeme masraflarıyla dikkat çeken Ripple’ı değerlendiren uzmanlar, Forbes’a 2019 yılının Ripple’ın yılı olacağını belirttiler.

Yeni pazarlama stratejisti göreve başladı

Ripple, yalnızca bir kripto paradan çok daha fazlası. Altı yaşında bir şirket olan ve 49 milyar dolarlık piyasa hacmine sahip kripto para birimine yön veren Ripple şirketi, şimdilerde yeni bir pazarlama stratejistiyle anlaşmış bulunuyor.

Daha önce Bloomberg TV kanalında çalışan Cory Johnson artık haber sektörünü bıraktı ve Ripple’da şef pazarlama stratejisti olarak göreve başladı.