Sanal Para Yatırımcıları Coincheck’e Dava Açtı

Coincheck, Japonya’da yaşayan hacklenme olaylarıyla gündeme gelmişti


Coincheck, Japonya’da yaşayan hacklenme olaylarıyla gündeme gelmişti. Sanal para yatırımcısı olan kişiler ise bu olaydan sonra Coincheck ile davacı oldular.

Japonya, kripto paraları resmi olarak benimsedi ve çeşitli düzenlemeler yaptı. Coincheck ise Japonya’nın en büyük kripto para borsaları arasında yer alıyor. Coincheck, ocak ayında siber korsanların çok iyi bir şekilde planladığı soygununa yenik düştü. Bu durumdan sonra müşterilerine ait olan 530 milyon Dolar değerindeki dijital varlıkların çalınmasına sebep olmuştu.

COİNCHECK ile davalık oldular

Coincheck bu hacklenme olayından sonra yatırımcılarının çalınan kripto paralarını onlara geri iade edeceğine dair söz vermişti. Fakat şirketin yaptığı bu hamle olayın kapanmasını sağlamayacak gibi duruyor. Coincheck üzerinden kripto paralara yatırım yapan bir grup yatırımcı ortak bir avukat tutarak firmadan şikayetçi oldu.

10 yatırımcının temsilciliği görevini ise Hiromu Mochizuki üstlendi. Yatırımcılar, Coincheck’in dijital cüzdanlarında yer alan kripto paraları başka bir cüzdana aktarma taleplerine izin verilmesini istiyor. Borsa, sistemin güvenliği tam olarak sağlanana kadar bütün transfer işlemlerinin askıya alındığı duyurusunu yapmıştı.

[fat_coincap id=”5″]