Standard Tokenization Protocol Token (STPT) Nasıl Alınır? STPT Satın Alma Rehberi

Standard Tokenization Protocol Nedir


Standard Tokenization Protocol Nedir?

Standard Tokenization Protocol tüm yargı ve yayıncı uyumluluk gereksinimlerini karşılayan dijital varlıkların yayınlanmasını standartlaştırmak ve kolaylaştırmak için tasarlanmış bir ERC-20 uyumlu token (STPT) içeren merkezi olmayan bir akıllı sözleşme platformudur.

Standard Tokenization Protocol varlıkların yetki alanları arasında tam uyum içinde tokenize edilmesine ve herhangi bir ERC-20 platformunda aktarılabilmesine imkan tanımak için tasarlandı. Sistem Ethereum üzerine inşa edildi ve ERC-20 uyumlu tokenleri destekleyen açık kaynaklı bir protokoldür. STP tarafından sağlanan zincir üstü doğrulama katmanları düzenleyicilerle alakalı riskleri en aza indiriyor. Ayrıca platform özel güvenlik düzenlemeleri kullanarak kripto para ticaretinin manuel sürecini basitleştirmek için optimize edilmiştir. STP ağı uyumlu yapıları doğrulamak ve uygulamak için doğrulayıcıları ve token sahiplerini ödüllendirmek için bir teşvik mekanizması olarak STPT tokenlerini kullanıyor. Bu yazımızda Standard Tokenization Protocol coin nasıl alınır göz atacağız.

STPT Nasıl Satın Alınır?

STPT birçok popüler borsada listelenmiş durumda. Bu sebeple borsalar üzerinden satın alınabilir. Sadece altcoin borsalarında yer almasından dolayı genellikle fiat para birimleri karşısında işlem görmüyor. Yine de popüler kripto paralar karşısında listelendiği için satın alırken çok fazla zahmete gerek kalmadığını belirtelim.

STPT Listeleyen Bir Borsada Hesap Açın

STPT listelen bir borsayı para yatırma yönteminize ve tercihlerinize göre belirledikten sonra eğer borsada hesabınız yoksa bir hesap edinmelisiniz. Borsalarda hesap açmak için birkaç adımı tamamlamanız gerekiyor. Bunlar temel bilgilerin ve iletişim bilgilerinin borsayla paylaşılması olabiliyor. Eğer borsanızda STPT listelenmiş durumdaysa işlem çiftlerine bakarak işlem gördüğü bir kripto parayı aldıktan sonra STPT satın alabilirsiniz.

Satın Alma İşlemini Gerçekleştirin

Borsa ara yüzleri genellikle oldukça basitleştirilmiştir. Bir fiyat grafiği, işlem çiftleri al ve sat kutucukları bulunur. Aşağıdaki örnekte gördüğünüz gibi satın alma seçeneği aynı zamanda limit, piyasa gibi birkaç seçenek daha içerir. Bunlardan size uygun olanı seçerek satın almayı gerçekleştirebilirsiniz.

Sağ üstten arama yaparak tokeni bulabilir, sol alttan alacağınız miktarı belirleyebilirsiniz.

STPT Nereden Alınır?

STPT’nin listelendiği borsalar aşağıdaki gibi sıralanıyor.

Borsa Parite Toplam Yaklaşık İşlem Hacmi
Binance STPT/BTC STPT/USDT %10,6
UpBit STPT/KRW %83,70
CoinDCX STPT/USDT %0,03
Huobi Global STPT/USDT %2,34

Genel Bakış

STPT hakkında genel bilgiler Ağustos 2021 itibariyle şöyle sıralanıyor:

Coin Sembolü STPT
Toplam Arzı 1,942,420,283
Dolaşımdaki Miktarı 1,220,976,555
En Yüksek Fiyatına Ulaştığı Tarih 2 Nisan 2021
En yüksek Fiyatı $0,12
Endüstri Token yaratma platformu
Token kullanım alanı Teşvik, platform içi kullanım
Bulunduğu Ağ Ethereum

STP Hakkında Ek Bilgiler

Standard Tokenization Protocol, STP katmanları aracılığıyla uyumluluk önlemlerini, akreditasyonu, yayıncı kısıtlamalarını ve diğer zincir içi uyumluluk sorunlarını doğruluyor. Bir zincir üstü doğrulayıcı olarak, tokenler, gönderenin hedeflenen alıcısı tarafından tokenler alınmadan önce tutulur ve alıcılar doğrulanır. Bir doğrulayıcı konseyi, STP tokenleri için bu zincir üstü uyumluluk doğrulayıcısını çalıştırır. Zincir içi uyumluluk doğrulayıcısı STP ekibine göre iki ana işleve hizmet eder: yargı uyumluluğu ve token basanların uyumluluğu.

Zincir üzerinde uyumluluk doğrulayıcı: Zincir üstü uyumluluk doğrulayıcıları protokol kodunun ilgili yargı bölgelerinin gerekli yasalarına uyumluluğunu kontrol eder.

Token sahibi-seçilmiş doğrulayıcılar: Tüm seviyelerde uyumu sağlamak için en alakalı ve güncel düzenleyici standartları desteklemek ve uygulamak için token sahipleri tarafından seçilen kişi ve kurumlar bir komite oluşturuyor.

Staking: Ağdaki Proof of Stake mekanizması STPT sahiplerinin STPT’yi stake etmesine ve kazanmasına olanak tanır. Token sahipleri sahipleri uyumluluk doğrulayıcısının tüm koşulları karşılayacağına olan güvenlerine dayanarak tokenlerini stake eder ve koşullar yerine getirilirse karşılığında token ile ödüllendirilir.

Yönetim: stake sürecinde token sahipleri hisselerini seçtikleri bir doğrulayıcıya devrederler. Token sahipleri stake ettikleri onaylayıcı geçerliyse ödüllendirilirler aksi halde ödül alamazlar. Bu uygulama hem token sahiplerini hem de komiteleri uygun düzenlemeleri uygulamaya ve her düzeyde uyumu sağlamaya teşvik eder.