Steve Wozniak Apple ile Ethereum’u Karşılaştırdı

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, son yıllarda teknoloji dünyasının en fazla değerlisi haline gelen Apple’ın karşısına Ethereum’u koydu

ethereum fiyatı yorum

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, son yıllarda teknoloji dünyasının en fazla değerlisi haline gelen Apple’ın karşısına Ethereum’u koydu. Dünyada en fazla aktif üretim yapan ve teknolojinin daimi yöneticilerinden birisi olarak tanımlanan, hatta ve hata teknolojinin öncüsü olarak ”teknoloji dünyasının aynası” olarak gösterilen Apple’ın Ethereum ile karşılaştırılması ise kısa süre içerisinde hem dikkat, hem olumsuz yorumlar alan konu haline geldi.

Steve Wozniak, Viyana’da konferansta yaptığı açıklamada Ethereum’un tıpkı Apple gibi bir platform olduğunu, arada hiçbir fark olmadığına değinerek ”Ethereum beni oldukça fazla ilgilendiriyor, bu bir platform ve çok iyi işler yapabiliyor” ifadelerini kullandı.

Ethereum İlgi Görüyor

Ethereum’un son dönemde oldukça fazla ilgi görür hale gelmesi ve bu konuda sürekli olarak yeni bilgilerin ortaya çıkması, bununla birlikte Apple ile karşılaştırılır hale gelmesi durumun ne kadar ciddi ve önemli olduğunu doğruluyor.

Daha önce Apple hakkında olumsuz yorumlarından dolayı eleştiri üzerine eleştiri alan Steve Wozniak’ın yorumlarının ne derece gerçekçi, ne derece doğru olduğu tartışılır ama hiçbir kripto paranın Apple kadar başarılı olması ve Apple kadar yüksek piyasa hacmine sahip olması en azından gelecek 10 yıllık vadede mümkün değil. Apple‘ın şu aşamada piyasa değeri dünyanın en zengin şirketi konumunda olarak 1 trilyon dolar seviyesine çok yakın bir seviyede seyrediyor, ki bu değerin çok daha fazla artmasına %100 garanti veriliyor.