Steve Wozniak: Bitcoin ve Blockchain 10 Yıl İçerisinde Etkisini Gösterecek

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bitcoin ve blockchain ile ilgili yaptığı açıklamasında dünyanın henüz daha şu aşamada tam potansiyel olarak Bitcoin ve blockchain teknolojisini bilmediğinden dolayı kullanmadığına değinerek 10 yıl içerisinde Bitcoin ve blockchain teknolojisinin tam...


Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, Bitcoin ve blockchain ile ilgili yaptığı açıklamasında dünyanın henüz daha şu aşamada tam potansiyel olarak Bitcoin ve blockchain teknolojisini bilmediğinden dolayı kullanmadığına değinerek 10 yıl içerisinde Bitcoin ve blockchain teknolojisinin tam potansiyeline erişecek olduğunu ifade etti. Bitcoin ile ilgili olarak son dönemde her daim olumsuz açıklamalar yapılmış ve yapılan bu açıklamalar dolayısı ile birçok yatırımcı yatırımlarını dahi geri çekmişken yapılan bu olumlu açıklamalar mevcut yatırımcıları sevindirdi.

Doğru ve dürüst yorumları ile tanınan, zaman zaman Apple’ı dahi yanlış tavırlar ve adımlar atmasından dolayı eleştiri bombardımanına maruz bırakan Wozniak, Bitcoin konusunda ise pek fazla açıklama yapmayan bir isim olarak tanınmakta.

Sadece 1 Bitcoin’i Var

Steve Wozniak, elinde sadece şu aşamada 1 Bitcoin‘i olduğunu ve bu kadar az Bitcoin sahibi olmasının nedeninin sürekli fiyat takibi yapmak zorunda olunan bir para biriminin takibini yapacak zamanı olmamasından dolayı zarar etmemek adına 1 BTC’yi elinde tuttuğuna değindi. Türkiye’de birçok yatırımcı 1 BTC’nin çeyreğine sahip iken, bu konuda Wozniak’ın elinde bulunan 1 BTC’nin bugün güncel değeri ortalama 9.000 dolar civarında. Türk Lirası ile ortalama 40.000 TL civarında paraya sahip olan Wozniak için bu paranın elbette değeri yok gibi bir şey. Zira Apple’ın kurucusundan bahsediyoruz ve milyonlarca dolar serveti olduğu düşünülen bir insanın bu kadarlık yatırımı az görmesi oldukça çok ama çok doğal.