Çin En İyi 28 Kripto Para Birimini Yayınladı

Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile ortak çalışan Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) en iyi 28 kripto para birimini yayınladı


Çin Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı ile ortak çalışan Çin Elektronik Bilgi Endüstrisi Geliştirme Bölümü (CCID) en iyi 28 kripto para birimini yayınladı. Çin hükümeti son dönemde kripto paralara oldukça fazla ilgi gösterirken, bir diğer yandan kripto paralar ile ilgili aldığı önlemler ile tanınan bir ülke. Çin hükümetinin kripto paralar ile ilgili aldığı önlemler ve kararlar dikkat çekerken, bir diğer yandan ise kripto paralar ile ilgili olarak oldukça fazla vatandaşlarını bilgilendiren ülkelerden birisi.

Son yayınlanan en iyi 28 kripto para birimi listesine göre Bitcoin alt sıralarda kendisine yer bulurken, yayınlanan en iyi 28 kripto para listesinde inovasyon, teknoloji ve uygulanabilirlik kriterlerina göre sıralama yapıldığı, en iyi kripto para biriminin ise Ethereum olduğu açıklandı.

Bitcoin 13. Sırada

En iyi kripto paralar sıralamasında Bitcoin 13. sırada kendisine yer bulabildi. Ethereum ilk sırada yerini alan kripto para olarak ilgi odağına otururken, Türk ve Çinli yatırımcıların son dönemde Ethereum yatırımlarının bu haberden sonra daha fazla artması bekleniyor. Zira kripto para dünyasının en fazla ilgi gören ilk 3 kripto parası arasında zaten Ethereum kendisine geniş çaplı bir yer buluyor.