Jack Dorsey: Bitcoin Olsun İsterim

Twitter CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak kendisinin internet üzerinde bir kripto para birimine ihtiyaç olduğunun farkında olduğuna değinerek, bu konuda atılacak olan adımlar ve yapılacak olanlar ile ilgili umutlu...


Twitter CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak kendisinin internet üzerinde bir kripto para birimine ihtiyaç olduğunun farkında olduğuna değinerek, bu konuda atılacak olan adımlar ve yapılacak olanlar ile ilgili umutlu olduğunu, Bitcoin’in internetin kendisine özgü para ihtiyacını giderebilecek olduğunu ifade etti. Açıklamalarında Bitcoin ile ilgili düşüncelerinin olumsuz olmadığına değinen Dorsey, bu konuda kendisinin Bitcoin’e ve arkasında olan teknolojiye çok büyük bir hayranlık beslediğine değindi.

Twitter CEO’su ve kurucusu Jack Dorsey, Bitcoin’in arkasında olan teknolojinin henüz bilinmediğine değinerek, her zaman şüpheli ve olumsuz yorumların olmasının mümkün olduğunu, ancak tüm bu sorunlara rağmen kripto paraların önünde çok büyük engeller olmadığını ifade etti.

Bitcoin İle Kahve Alabilmek İstiyorlar

Dorsey, Bitcoin ile kahve alabilmenin önünü açmak gerektiğini ifade ederek, eğer ki bu türlü adımları yapabilirler ise bu konuda kripto paraların internetin değil tüm dünyanın her çeşit insanın Bitcoin kullanabilir hale getirilebilecek olduklarını açıkladı. Bitcoin‘in çok açık ve şeffaf olduğuna değinen Dorsey, bununla ilgili olarak pek fazla detaylı bilgi vermemesine rağmen kripto para dünyasında Bitcoin’in çok açık, çok şeffaf ve oldukça fazla değer gören bir kripto para birimi olduğunu savundu. Daha önce Twitter üzerinden kripto para reklamlarını engelleyen Dorsey’in bu hamleden sonra kripto paraları övmesi ise ”çelişki” şeklinde yorumlanırken, birçok kullanıcı bu durumun arkasında yatan sebebin ne olduğunu anlayamadıklarını dile getirdi.