Student Coin (STC) Nedir?

Kripto para birimleri, gençler arasında popüler bir finansal varlık olarak ortaya çıkmıştır


Kripto para birimleri, gençler arasında popüler bir finansal varlık olarak ortaya çıkmıştır. Bunun nedeni, geleneksel finans sisteminde aksi takdirde mevcut olmayacak olan yatırımlardan iyi karlar elde etmelerine sağladığı potansiyeldir. Bitcoin ve Ethereum gibi varlıklar, blockchain teknolojisi sayesinde artan benimsenme nedeniyle dünya çapında tanıdık isimler haline geldi. Blockchain teknolojisi, çeşitli sektörlerde gerçek dünya sorunlarının üstesinden gelmek için farklı ürünlerin oluşturulabilmesini sağlamıştır.

Student Coin, öğrencileri güçlendirmek ve onlara ses vermek için tasarlanmış blok zinciri tabanlı bir para birimidir. Bir öğrencinin yaptığı her satın alma işleminde kullanılacak ve öğrencilerin üniversitede ve sonrasında daha iyi bir yaşam için adım atmalarını sağlayacaktır. Student Coin’in mottosu “öğrenciler için, öğrenciler tarafından”dır.

Student Coin (STC) Nedir?

Student Coin, öğrencilere birçok fayda sağlar; platform, uygulanabilecekleri için çok esnektir. Başlıca faydaları güçlendirme, finansal istikrar ve büyümenin yanı sıra öğrenci etkinliklerinin erişimini ve etkisini genişletmektir. Student Coin, ülke çapındaki öğrenci gruplarını birleştirerek öğrencilerin sesini duyurmak için orada olacak. Birleşik bir grup ve ses olarak, hesaba katılması gereken güçlü bir güç haline gelebilir.

Student Coin’in özellikleri sürekli gelişecek. Öğrencilerin bunu hareket halindeyken en son teklifleri sürekli kontrol etmelerine gerek kalmadan kullanmalarını sağlayacak mobil uygulamamızın geliştirilmesi üzerinde çalışılıyor. Diğer öğrencilerle ağ kurma, akıllı yatırım portföyleri oluşturma, finansal profiller oluşturma, mikro kredi alma ve ayrıca bir indirim merkezinden yararlanma becerisi olacaktır.

Student Coin platformu, öğrencilerin dünyası, iş dünyası ve olasılıklar dünyası arasındaki bağlantıdır. Student Coin, değişim için bir katalizördür.

Dağınık bir grup olarak öğrencilerin yönetimi etkileme gücü yoktur. Birleşik bir grup olarak öğrenciler inanılmaz bir değişim yaratabilir. Student Coin, öğrencilerin bir grup olarak bir araya gelmesini ve dünyanın geri kalanının dinlemesini sağlayan bir platform olacak. Bunu yaparken aynı zamanda bir öğrencinin üniversitede geçirdiği zamanı, bir sonraki faturayı nasıl ödeyeceğine dair maddi kaygılar ve endişelerle tüketmemesini de sağlıyor.

Kripto para birimlerinin benimsenmesi, küresel olarak farklı amaçlar için kripto kullanan eğitim kurumlarındaki öğrenciler arasında da yaygındır. Blockchain projeleri, üniversitelerde hibeler ve ortaklıklar ile blockchain programlarını hızlandırmaya yöneldi. Bu çabalara rağmen, projelerin özel olarak eğitim ekosistemini hedeflememesi nedeniyle öğrencilerin bu teşviklere tepkisi etkileyici olmamıştır. Student Coin, küresel olarak eğitim kurumlarında blok zincir teknolojisini hızlandırmaya yönelik özel bir blok zinciri ekosistemi sunar.

Student Coin (STC) Nasıl Çalışır?

Student Coin, bireylerin karmaşık teknik süreçler olmadan tokenlerini ve projelerini oluşturmalarını sağlayan farklı işlevleri entegre eden bir blok zinciri platformudur. Ayrıca öğrencilerin blockchain teknolojisi hakkında bilgi edinmeleri için kapsamlı bir kurs sunar. Student Coin’in kökenleri Polonya’daki Kozminski üniversitesindedir ve burada öğrenciler için bir teşvik biçimi olarak geliştirilmiştir. Student Coin’in kurum içindeki başarısı, ekosistemine daha fazla okulun katılmasıyla 2019’da projenin genişlemesine yol açtı.

Student Coin, Stanford ve Havard gibi en iyi okullar da dahil olmak üzere dünya çapında 500 eğitim kurumunda 10.000’den fazla topluluk üyesine sahiptir. Kurumlarda artan popülaritesinin birincil nedeni, öğrencilerin blok zinciri teknolojisine dayalı projeler öğrenmelerini ve inşa etmelerini sağlayan çekici olmasıdır. Student token, çeşitli özelliklere sahip kapsamlı bir ekosistem sunar. Student token, platformunda dört ana özellik sunar. Şu anda iki özellik zaten mevcut ve 2021’in 3. çeyreğinde iki özellik daha kullanıma sunulacak.

Mevcut Özellikler

Eğitim Paneli. Bu beş bölümden oluşan Student Coin akademik bölümüdür: teknoloji, temel bilgiler, güvenlik, yatırım ve varlıklar. Öğrenciler, temel bilgilerden ileri düzey bilgilere kadar blockchain teknolojisi ile ilgili farklı konulara erişebilirler. Öğrenciler ayrıca bitcoin ve ethereum dahil olmak üzere en popüler kripto para birimlerinin bazılarının kavramını da anlayabilirler.

Eğitim paneli kursları, kilit konuları kapsayacak şekilde blok zinciri uzmanları tarafından iyi düşünülmüş ve hazırlanmıştır. Her kursa, çalışılan kursun bilgisini test eden bir sınav eşlik eder.

Oylama platformu: Kullanıcılar STC proje geliştirme kararlarında oy kullanabilir, dilekçe imzalayabilir ve üniversitelerinde seçimlere katılabilir. Student Coin oylama prosedürü çok hızlıdır ve herhangi bir kişisel veri vermenizi ve kararınızı blok zincirinde saklamanızı gerektirmez. Oy vermek kolaydır ve seçmenin kimliğini doğrulamak için 1 STC tokeninin kullanılmasını gerektirir.

Geliştirilen Özellikler

STC Borsası: Kripto para birimleri satın almak ve satmak için kullanılacak olan Student Coin ekosisteminin ticaret bölümüdür. Ayrıca, STC terminal platformundan geliştirilen STC tabanlı tokenlerini listelemek için birincil merkez olacaktır. STC borsası 2021’in 3. çeyreğinde başlatılacak ve küresel olarak öğrenciler tarafından kullanılan önemli bir değişim olması bekleniyor.

STC Terminali: Bu, öğrencilere ve girişimcilere jeton oluşturmaları için destek sağlayan Student Coin ekosistem platformudur. Herkes teknik bilgi olmadan defi tokenleri oluşturabilecektir.

STC terminali, öğrenciler eğitimlerine sponsor olmak için satılabilecek tokenler oluşturabildikleri için dönüştürücüdür. Ayrıca, karşılıksız tokenlerin oluşturulmasını da destekleyecektir; Böylece öğrenciler, para karşılığı açık artırmayla satılabilecek NFT‘ler inşa edebilirler. STC terminali 2021’in 3. çeyreğinde piyasaya sürülecek ve STC değişiminin yanı sıra Student Coin ekosisteminin önemli bir parçasını oluşturuyor.

Student Coin, eğitim sektöründe etkileyici temelleri ve kabulü olan sağlam bir proje sunar. Dünya çapında çeşitli üniversitelerdeki varlığı, popülaritesinin boyutunu göstermektedir ve yılın ilerleyen saatlerinde değişim ve STC terminalinin lansmanı proje için iyiye işaret etmektedir.

Student Coin yönetici ekibi.

Student Coin Tokeni: STC

Student Coin, çeşitli ürünlerinde işlevleri yerine getirmek için kullanılan “STC” adlı bir yardımcı tokeni sunar. STC tokeni, STC terminalinden oluşturulan tüm tokenler ona sabitlendiğinden çok önemlidir. Bu, değerlerinin lansman sırasındaki STC tokeninin fiyatına bağlı olduğu anlamına gelir.

STC tokeni, Student Coin ekibi tarafından Şubat ayında başlayan ve Nisan ayının sonuna kadar devam edecek bir ICO’da kullanıma sunuldu. Bu dönemde 31 milyon doların üzerinde bir artışla küresel çapta büyük yatırımlar çekti. STC tokenleri ayrıca dört ana platformda listelenmiştir: Cointiger, Uniswap, Wave exchange ve kanga.

Student Coin (STC) Nasıl Alınır?

STC bazı popüler borsalarda listelenmiş durumda. Bu borsalar arasında KuCoin, Bittrex ve HitBTC her alıyor. Borsalarda genellikle BTC ve USDT karşısında listelenen STC’nin en yüksek hacmi KuCoin borsasında bulunuyor.  STC en yüksek fiyatını Nisan 2021’de 0,05 dolara ulaşarak kaydetti. En düşük fiyatını ise 2021 yılı başlarında 0,001 dolarla gördü.