Syscoin (SYS) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Syscoin (SYS) Nedir

syscoin-SYS-nedir-temel-rehber

Syscoin (SYS) Nedir?

Bitcoin, Blockchain gibi bir yenilik sayesinde güvenli ve şeffaf bir eşler arası ödeme yöntemi sağlar. Ancak işlevsellikleri, eşler arası işlemlerin ötesine geçemez. İşte burada, Syscoin’in yaratılmasına yol açan yerine getirilmemiş başka ihtiyaçlar da vardı. Syscoin, çeşitli iş kullanım durumlarını desteklemek için ticari düzeyde hizmetler oluşturmayı amaçlamaktadır.

Bu hizmetler aşağıdakileri içerir:

 • Güvenli veri aktarımı
 • Güvenli veri depolaması
 • Blok zinciri tabanlı merkezi olmayan bir pazar

Syscoin (SYS): Temel bilgiler

Diğer kripto projeler gibi, Syscoin de blok zincirine dayalı açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Dünyanın ilk merkezi olmayan pazarına sahiptir. Aynı zamanda merkezi olmayan bir veritabanı, bir altcoin, dağıtılmış bir defter ve hepsinden önemlisi küresel bir blok zinciri ağıdır.

SYS coin veya Syscoin kripto para, ağırlıklı olarak Bitcoin’e dayanır. Veya başka bir deyişle, Bitcoin blok zincirinin bir çatalıdır. Doğal olarak, onunla bazı benzerlikler de paylaşıyor. Syscoin, sıfıra yakın finansal işlemlere izin veren bir değişim aracı ve eşler arası bir ödeme sistemidir. SYS token, Bitcoin ile birleştirilebilir.

Syscoin’in Gelişimi

Syscoin fikri Sebastian Schepis tarafından tasarlandı. SChepis ayrıca Syscoin geliştirme ekibinde çekirdek geliştirici olarak hizmet vermektedir. Syscoin geliştirme ekibi tarafından Ağustos 2016’da kurulan Blockchain Foundry Inc.’in amiral gemisi ürünüdür.

Syscoin ilk olarak 2014 yılında bir taslak teknik incelemede merkezi olmayan bir pazar yeri olarak tanımlandı. Mart 2014’te ekip, Syscoin 1.0 (Syscoin cüzdanının en eski sürümü) üzerinde geliştirmeye başladı. 19 Temmuz 2014’te, ekip bir İlk Para Teklifi başlattı ve yaklaşık 1000 BTC topladı.

Syscoin’in (SYS) Faydaları Nelerdir?

Syscoin Teknolojisi Syscoin bir Bitcoin forkudur. Ancak ana kripto para biriminde bulunmayan ek işlevsellik getiriyor. Bitcoin  bir dizi akıllı sözleşme kullanır. Bu akıllı sözleşmeler, esasen Syscoin’in e-ticaret çözümlerinin yapı taşlarıdır. Syscoin, Bitcoin ile geriye dönük uyumlu hale getirmek için kodunu değiştirdi, bu da kullanıcıların SYS coin’i Bitcoin ile birleştirmesine olanak tanıyor.

Syscoin blok zinciri ağı içindeki akıllı sözleşmeler, onları sağlamlaştırılmış katman hizmetlerine dönüştüren Syscoin hizmeti tarafından kontrol edilir, bu da birbirleriyle iletişim kurmalarına ve karmaşık iş kullanım durumları geliştirmelerine olanak tanır.

Syscoin Teknolojisinin Temel Özellikleri

 1. Takma adlar: Syscoin, kullanıcıların cüzdan adreslerine ve Takma Adlar adı verilen diğer hizmetlere bağlı kriptografik olarak güvenli kimlikler oluşturmasına olanak tanır. Bu Takma Adlar, uzun cüzdan adreslerini hatırlamaya gerek kalmadan para transfer etmek için kullanılabilir.
 2. Dijital Sertifikalar: Syscoin blok zincirinde, kullanıcılar belgeleri şifreli sertifikalarda saklama ve aktarma yeteneğine sahiptir.
 3. Şifrelenmiş Mesajlar: Takma Adlar veya SYS adresleri kullanılarak, kullanıcılar Syscoin ağında şifreli mesajlar gönderip alabilirler. Bu mesajlar güvenli bir gelen kutusunda saklanır.
 4. Merkezi Olmayan Pazar Yeri: Syscoin cüzdanı temelde, kullanıcıların ürünlerini alıp satabilecekleri çok işlevli, merkezi olmayan bir pazardır. Syscoin, piyasası için %100 çalışma süresi garanti ederek kullanıcıların daha hızlı işlem yapmasına ve para göndermesine olanak tanır.

SYS Nasıl Satın Alınır?

SYS kripto parasının maksimum arzı 888.000.000 SYS ile sınırlıdır. Syscoin platformu, SYS madenciliğini destekler ve Bitcoin ile birleştirilebilir.

SYS coin’e sahip olmanın bir başka yolu da kripto para borsasında işlem yapmaktır. Syscoin kripto para birimi, birkaç kripto para birimi borsasında işlem yapmak için kullanılabilir. Bazı seçenekler şunlardır: Binance, Bittrex, Livecoin, Upbit, Poloniex, vb. çoğu borsa, SYS’yi BTC ile eşleştirmiştir.

SYS Nasıl Saklanır?

SYS coin, Syscoin – Blockmarket Desktop 3.0 tarafından sağlanan resmi olarak desteklenen cüzdanda saklanabilir. Cüzdan Windows ve Mac için mevcuttur. Syscoin, geliştiriciler için Syscoin QT 3.X Wallet adlı başka bir cüzdan sağlar. Bu cüzdan Windows, Mac ve Linux’u destekler.

SYS’nin Diğer Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 • SYS kripto para birimi Bitcoin’den esinlense de, işlevselliği eşler arası işlemlerle sınırlı değildir.
 • SYS, Satoshi Nakamoto’nun (Bitcoin yaratıcısı tarafından kullanılan takma adı) merkezi olmayan pazar vizyonunu gerçeğe dönüştürmeyi amaçlayan bir blok zinciri ağıdır.
 • Syscoin, kullanıcıların mal alıp satabilecekleri merkezi olmayan bir pazar yeri olan küresel bir e-ticaret platformu yarattı, ayrıca kullanıcılar başka insanların ürünlerini bir komisyon karşılığında satabilecekleri sanal mağazalar da oluşturabilirler.
 • Syscoin’in doğal değeri, blok zinciri hizmetlerinden üretilir. Her türlü işletmeyi çekmek ve sigorta, oyun, sağlık ve finans gibi büyümelerine yardımcı olmak için blok zinciri tabanlı hizmetler sağlar.

Neden Syscoin’e (SYS) Yatırım Yapmalısınız?

Syscoin, özel bir geliştirici ekibinden ve destekleyici bir topluluktan yararlanır. Temmuz 2017’de İlk Para Teklifi yaklaşık 1000 BTC artırdı, ancak Syscoin, emanet ortağı tarafından 750 BTC çalındığından beri yalnızca 250 BTC kullanabildi. Sınırlı fonlarla bile, Syscoin ekibi gelişmeye devam etmeyi başardı. Şimdiye kadar Syscoin nispeten sağlıklı bir büyüme gösterdi ve çoğu kripto para biriminden daha uzun süredir piyasada.

Blockmarket masaüstü istemcisi ve yerel cüzdanı gibi başarılı ürünleri piyasaya sürdü. Mart 2017’de Syscoin, Syscoin’in (ve muhtemelen yatırımcılarının) büyük bir ortaklık olarak gördüğü Microsoft Azure ile ortaklık kurdu. Geçmişte bazı şaşırtıcı getiriler sağladıktan sonra, gelecekte de uzun bir süre için geçerli olabilir. Ancak Ethereum gibi akıllı sözleşme işlevselliği sunan diğer blok zincirleriyle de rekabet edebilir.