Tayvan’da Bitcoin hırsızları yakalandı!

Tayvan’ın Taichung kentinde meydana gelen olayda 4 kişinin tutuklandığı öğrenildi


Tayvan’ın Taichung kentinde meydana gelen olayda 4 kişinin tutuklandığı öğrenildi. 4 hırsız tarafından bir Bitcoin yatırımcısına yardım etmesi için istekte bulunan hırsızlar öncesinde adamın cep telefonundan Bitcoin hesabının olduğunu kanıtlamasını istediler. Daha sonrasında ise yatırımcı ile buluşan 4 hırsız adamın cep telefonunda hesabına giriş yapması ile beraber adamı etkisiz hale getirdiler.

Adamın çığlıklarına karşı çevrede bulunanlar polise haber verirken hırsızlıkların bu sırada adamın hesaplarında bulunan ve 188 bin dolar değerinde olduğu belirtilen 18 Bitcoin’i hesaplarına geçirdikleri öğrenildi.

Ne Olduğu Öğrenilemedi

Tayvan polisi tarafından Tai isimli yatırımcıya çalınan paralarının iade edilip edilmediği ile ilgili olarak basına herhangi bir bilgi verilmediği açıklandı. Konuya yakın kaynaklar ise Tai’nin parasının yakın zamanda iade edilebilecek olduğunu iddia ederken, bir diğer kaynak ise hırsızların hesap bilgisini vermedikleri, hali ile 188 bin dolarlık paranın hırsızların zimmetinde bulunduğu iddiası ortaya atıldı. Daha önce The New York Times gazetesi tarafından birkaç ülkede (aralarında Türkiye’de var)  bu tür olayların olmaya başladığı açıklanmış ve dikkatli olunması önerilmişti.

[bitcointicker]