Twitter’ın Patronu Jack Dorsey: Bitcoin 10 Yıl İçinde Dünyadaki Tek Para Birimi Olacak

Twitter‘ın kurucusu ve CEO‘su Jack Dorsey, Bitcoin ile alakalı gayet olumlu tahminlerde bulundu


Twitter‘ın kurucusu ve CEO‘su Jack Dorsey, Bitcoin ile alakalı gayet olumlu tahminlerde bulundu. The Times gazetesine verdiği demeçte kripto para biriminin 10 yıl içinde dünyada geçerli tek ve ortak para birimi olacağına inandığını söyleyen Dorsey, aynı zamanda Square isimli ödeme altyapısının da patronu. Hal böyle olunca sektörle yakından alakalı bir isim olduğu için Jack Dorsey’in tahmini yabana atılır gibi değil. 

Jack Dorsey, basın mensuplarına verdiği demeçte “Dünya tek bir para birimine geçecek, aynı şekilde internet de öyle. Benim kişisel tahminim bu para biriminin Bitcoin olacağı yönünde” dedi ve bu köklü dönüşümün muhtemelen 10 yıl içinde gerçekleşebileceğine işaret etti. Ancak The Verge editörlerine göre bu tahmin pek de gerçekçi değil, özellikle Bitcoin’in geçtiğimiz birkaç ayda inanılmaz şekilde değer kaybettiği hatırlanınca.

Bitcoin’i boşuna övmüyor

Öte yandan Dorsey’in Bitcoin’i bu kadar methetmesi de boşa değil. Kendisi, sahibi olduğu Square isimli ödeme  altyapısının mobil uygulamaları üzerinden Bitcoin alım satımı işlemlerini de gerçekleştiriyor. Ki adı geçen Square şirketi, daha önce de çocuklar için dijital para birimleriyle alışveriş yapmanın faydalarını anlatan görsel bir kitap da yayınlamıştı.

Twitter’a dair soru kabul etmedi

İngiltere’nin başkenti Londra’da Square uygulamasının tanıtımını yapmak için bir dizi görüşmeye katılan Jack Dorsey, Twitter ile alakalı soru kabul etmediği içinse eleştiri oklarının hedefi oldu. Dünyanın finansal sistemini dönüştürmek, Twitter’da her geçen gün artan nefret suçundan daha önemli gibi gözüküyor demek ki.