Changpeng Zhao: Hakkımızda Soruşturma Açılmadı

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’nin kendilerine yönelik soruşturma açtıkları ve hizmetlerinin durdurulabilecek olduğu iddiaları ile ilgili açıklama yaptı


Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi’nin kendilerine yönelik soruşturma açtıkları ve hizmetlerinin durdurulabilecek olduğu iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Twitter hesabından açıklama yapan CEO, açıklamalarında kendilerine Finansal Hizmetler Dairesi tarafından bu yönde açıklama yapılmadığını ve Nikkei gazetesi tarafından çok büyük sorumsuzluk örneği gösterildiğini açıkladı.

Japonya’nın 5 ulusal gazetesinden birisi olan ve son dönemde Binance ile ilgili haberleri dolayısı ile sık sık eleştirilen Nikkei gazetesinin, son haberinde ”Binance kapatılabilir, haklarında soruşturma başlatıldığı ve uyarıldı” benzeri haberler yayınladığı ortaya çıkmıştı.

Çok İyi Diyalog İçerisinde Olduklarını Açıkladı

Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, kendilerinin Japonya Finansal Hizmetler Dairesi ile üst düzey ilişki ve diyalog içerisinde olduklarını, her türlü detay ve bilgileri aralarında konuştuklarını açıkladı. Bununla ilgili Nikkei tarafından kendilerine açıklama yapılmadan bir gazete açıklama yapılmasının neredeyse imkansız olacağını açıklayan Zhao, ”bu mantıklı değil” dedi. Finansal Hizmetler Dairesi haberlerinin ardından Bitcoin ortalama 432 dolarlık kayıp yaşarken, Japonya’da kripto paralara ilginin yüksek olduğu belirtildi.