Ukrayna: Kripto Para Düzenlemeleri Düşünmüyoruz

Kripto paralar ile ilgili olarak Ukrayna’dan yapılan açıklamada henüz bu adımda kripto para düzenlemeleri düşünülmediği, kripto para düzenlemeleri konusunda her türlü gerekli izleme ve önlemlerin alındığını belirterek madencilik alanında denetim yapmaya gerek duymadıklarını açıkladı. Ukrayna Özel...


Kripto paralar ile ilgili olarak Ukrayna’dan yapılan açıklamada henüz bu adımda kripto para düzenlemeleri düşünülmediği, kripto para düzenlemeleri konusunda her türlü gerekli izleme ve önlemlerin alındığını belirterek madencilik alanında denetim yapmaya gerek duymadıklarını açıkladı. Ukrayna Özel İletişim ve Bilgi Koruma Departmanı, bünyesinden yapılan açıklamada madencilik alanında denetimlere gerek görülmediği belirtilirken, ülkede madencilik yapılmasının önünde bir engel getirmeyi de düşünmedikleri bilgisine yer verildi.

Konuya yakın kaynaklar pek fazla açıklama yapmazken, kripto paralar ile ilgili ve madencilik ile ilgili yapılan bu açıklamalar ülke vatandaşlarını rahatlattı. Bir süredir Kırım dolayısı ile zaten sorunlar yaşayan Ukrayna halkının kripto para madenciliği konusunda fazla ilgisi var denilemez ancak ilgisinin hiç olmadığını ifade etmekte doğru bir söz olmayacaktır.

Madencilik Yapanlar Rahat Nefes Aldı

Ukrayna Özel İletişim ve Bilgi Koruma Departmanı yönetimince yapılan açıklama sonrasında Ukrayna’da madencilik yapanlar rahat bir nefes alırken ülkede bugünden itibaren daha fazla madencilik alanında gelişme olması bekleniyor. Madencilik konusunda daha fazla gelişmenin yanında ülkede kripto paralarında her yıl daha fazla gelişmesinin önünde bir engel olmadığından dolayı artmasına kesin gözüyle bakılmakta.

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan çatışma ortamı, NATO ve ABD yönetiminin Ukrayna’yı korumak için her türlü önlemi almış olmasına rağmen Ukrayna halkının %1 oranı kısmının güvence için kripto para yatırımlarına diğer Ukrayna vatandaşlarına oranla daha fazla ilgi gösterdikleri biliniyor.