Yeni Zelanda Merkezi Rezerv Bankası Açıklama Yaptı

Yeni Zelanda Merkezi Rezerv Bankası yönetim yardımcılarının açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak önemli bilgiler paylaşıldı


Yeni Zelanda Merkezi Rezerv Bankası yönetim yardımcılarının açıklamalarında kripto paralar ile ilgili olarak önemli bilgiler paylaşıldı. Yapılan açıklamada ülkede yerel bir dijital para birimi oluşturulması konusunda sorular sorulduğunu, bu konuda henüz daha tam olarak net bir düşüncenin ortada olmadığını açıklayan Yeni Zelanda Merkezi Rezerv Bankası yönetici yardımcıları, dijital kripto paraların henüz kendileri tarafından nasıl bir kripto para oluşturulacak olduğuna karar verilmediğini ve bununla ilgili net bir sonucun ortada olmadığını açıkladı.

Yeni Zelanda Merkezi Rezerv Bankası yönetici yardımcıları kripto paralardan sık sık haberdar olduklarına değinerek, kripto paraların yönetimi ve gelecekte neler yaşanabilecek olduğuna dair pek fazla açıklama yapmadılar. Ülkede kripto paraya ilgi gösteren vatandaş sayısının fazla olması ve Yeni Zelanda’da madencilik alanında çok güçlü cihazlar kullanılarak milyarlarca dolarlık Bitcoin üretilmesi dolayısı ile ülkenin madencilik ve kripto paralar konusunda fazlası ile büyük öneme sahip olduğu gerçeği mevcut.

Kendi Kripto Paralarını Çıkarabilirler

Yeni Zelanda’nın kendi kripto parasını çıkarması mümkün olabilecek bir detay iken, kesin bir sonucun alınması için yıllarca geçmesi gerekebilir. Ülke kendisine ait dijital kripto para üretimini tamamen erteleyebilecek olduğu üzere en kısa sürede kendisine ait kripto para üretimi yapması dahi normal bir beklenti dahilinde.