Bitkoex Borsası 19 Kullanıcısını Riske Attı

Güney Kore’de bulunan Bitkoex borsası henüz yeni kurulmuş olmasına rağmen kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor


Güney Kore’de bulunan Bitkoex borsası henüz yeni kurulmuş olmasına rağmen kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Yalnız yeni ortaya çıkan detaylar gösteriyor ki yeni kripto para borsalarının her zaman güvenilir olmadığı ve gizlilik ile güvenlik sorunlarını beraberinde getirdiğini doğruluyor. Borsanın yaptığı bir hata sonucunda 19 kripto para sahibi kullanıcının hesabı riske girerken, 600 bin dolardan biraz daha fazla yatırımda riske girmiş durumda.

Bitkoex borsası yetkilisinin canlı destek hattında yaptığı bir hata sonrasında Kakao adında olan bir mesajlaşma uygulamasının grup chat sayfasında 19 kullanıcının bilgilerini yayınlaması ülkede tartışmalara sebep oldu.

Kapatılsın!

Bu adımdan hemen sonra Bitkoex canlı destek yetkilisi durumu üst yönetime bildirdi, üst yönetim konuyu olabildiğince kısa sürede çözmeye çalışırken olayın hemen ardından basına intikal etmesi sonrasında bir süre borsada işlemler tam anlamı ile yapılamadı. Hemen ardından borsanın kapatılmasına yönelik açıklamalar yapılırken 19 kullanıcının riske atılması dolayısı ile borsanın kullanıcı sayısında zaten az olan sayının daha da fazla azalmasının beklendiği belirtildi. Bitkoex  borsasından açıklama yapılması bekleniyor.