Kripto Para

Venezuela halkı açlıkla boğuşuyor, yönetim ”Petro” derdinde

Venezuela’da halk son birkaç haftadır en büyük krizlerin etkisini daha fazla yaşamaya başladı. Piyasada Yeni Bolivar para birimine geçilmesi ve bazı alanlarda zorunlu olarak kripto para kullanımı istenmesi dolayısı ile yerel halkın para birimine sahip olmaması, hükümetin ise kripto paralara takarak halkına yardımcı olmak yerine tam tersi ekonomiyi batırma planları etkisini sürdürüyor.

Ülkede yaşanan kripto para skandalları da bir taraftan gelişiyor. Kripto para dolandırıcılığı vakalarında yaşanan artışlar, Maduro isimli devlet yöneticisinin Petro konusunda  katı kararlar alması ve bu kararlara hiçbir yetkili tarafından karşı çıkılamıyor olması ülkede kripto paraların mevcut durumunun daha kötüye gitmesine ve ekonominin daha da fazla kötüye gitmesine sebep oluyor.

Petro ülkeye kaybettiriyor

Kripto paraların bir ülke kurtarmayacak olduğunun en güzel ve en iyi kanıtı olarak Petro gösterilebilir. Yıllardır kripto paralar ile ülkeyi kurtarabilecek olduğunu sanan ama tam aksine daha büyük problemlere sebep olan Venezuela’nın yöneticisi Nicolas Maduro bu konuda tüm dünyaya örnek ”başarısız” çalışmaları ile örnek olabilir.

Yorum Yap