Kripto Para

Venezuela, kripto paralara güveni sarstı

İçindekiler

Venezuela’da kripto  paraların gereken ilgiyi görmemeye başlaması, sürekli düşen ilgi ve diğer etkenlerin sonucunda yatırımcıların kripto para sahibi olmak konusunda çekinceleri olduğu, ülkede zaten düşük olan ekonominin kripto paralar dolayısı ile çok daha düşük duruma getirilmesinin sonucunun çok kötü bir olumsuz ortama neden olduğu öğrenildi.

Venezuela halkının büyük bir kısmı yatırımcıların bir kısmının aşırı zengin olması ve ülke ekonomisini yöneten isimler olmasından dolayı kripto paralara güvenmelerinin son derece normal olduğunu, kendilerinin ise hem gereksiz yatırım olarak görmelerinden dolayı bu konuda asla yatırım yapmayı düşünmediklerini açıkladı.

Ülkede ilgi az

Kripto paralara ilginin son derece az olduğunu belirten ülke vatandaşları, Bitcoin sahiplerinin bu konuda kazanç sahibi olduklarını ama son alınan önlemler sonrasında madencilik ve diğer alanlarda yasal sorunların olmaya başlaması sonrasında nakit olarak çalışmanın daha iyi sonuçlar verdiğini açıkladı. Bu tür açıklamaların ülkede kripto paralara olan ilgiyi çok fazla azalttığı, %10 oranına yakın kripto para sahibinin gelecek süreçte kripto para sahibi olmaya sıcak baktığı ifade edildi.

Yorum Yap