Venezuela Vatandaşları Bitcoin Patlaması Yaşattı

Venezuelalı kimseler kripto para dünyasına fazlası ile yoğun ilgi göstermeye devam ediyorlar


Venezuelalı kimseler kripto para dünyasına fazlası ile yoğun ilgi göstermeye devam ediyorlar. Ülkede diktatör rejimin hakim olması ve ABD’nin yaptırımları sonucunda hareket edemez hale gelmesi dolayısı ile maddi olarak ülkede paranın değeri eksi seviyelere düşerken, kripto paralara olan ilgi de gün be gün mecburi olarak artış yaşadı. Ülkede vatandaşların kripto para almasındaki amaç ellerinde bulunan paranın değer kaybı yaşasa bile Bitcoin yatırımında daha az değer kaybı yaşaması hali ile paralarının değerinin en az seviyede düşmesi ve kazanç ihtimalinin daha fazla olması gösterildi.

Kripto para varlıkları ile ilgili olarak ülkede bu yıl içerisinde toplamda neredeyse %200 oranına varan alım artışları yaşandığı, basit bir dolmuş sürücüsü olan Nicolas Maduro’nun tekrar hile ve hurda ile devlet başkanı seçilmesinin ardından Venezuela vatandaşlarının paralarının güvenliğinden endişe ederek Bitcoin almayı sürdükleri istatistik verilere yansıdı.

Diktatör Rejime Karşı Ne Yapsalar Olmuyor

Ülkede diktatör Maduro rejimi ülkede tüm varlıkların yok olmasına sebep olmasına rağmen elinde bulunan yetkiler ve hileler ile tekrar başkan seçilirken askeri darbeler dahi Maduro rejimi tarafından atlatılmış durumda. ABD’nin ise Venezuela rejimine karşı askeri seçenekleri değerlendirdiği, tüm seçeneklerin masada olduğu belirtilerek bu konuda yakın zamanda adımlar atılabilecek olması durumunun ülkede Bitcoin’e ilgiyi daha fazla arttırdığı belirtilmekte.

  • Maduro hükümetinin yönetimi sadece Nicolas Maduro tarafından idare ediliyor ve tek bir kararname ile ülkede istenildiği şekilde hareket edilebiliyor.