Bitcoin

Satış Yapmanın Zamanı Mı?

PrimeXBT

Bitcoin fiyatlarında yaşanan düşüş ve artışlar sürerken bugün 7.700 dolar seviyesine yükselen Bitcoin’in bazı yatırımcılar tarafından akıllarda soru işaretlerine neden olan ”satış yapmanın zamanı mı?” sorularını beraberinde getirdiği belirtildi. Konu ile ilgili olarak yabancı basında birçok yatırımcının kripto paralar konusunda olumsuz düşünce içerisinde oldukları, bu durumun ise Bitcoin fiyatlarında yaşanan dengesizlik ve istikrarsızlık dolayısı ile yaşandığı belirtildi

Bitcoin hakkında yapılan açıklamalarda kullanıcıların kripto paralara dair algısının bu dönemde pek fazla olumlu olmadığı, son 1.5 haftanın en yüksek seviyesine varan BTC’nin bu seviyede iken bozdurulması bazı yatırımcılar için gerçeğe dönüştüğü belirtildi.

Babasının Hayrına Yatırım Yapmıyor

Bazı Türk yatırımcılar ise ”Bitcoin’e kimse babasının hayrına yatırım yapmıyor. Bizler yatırım yaparken kazanç ve kar odaklı yatırımlar yapıyoruz, eğer Bitcoin’in avukatı olmak istiyorsanız bunu başaramazsınız hepimiz sizlerin kar amaçlı burada olduğunuzun farkındayız.” ifadesini kullandı. Reddit forumunda yapılan yorumlar akıllara durgunluk verirken, bazı yatırımcıların bugün itibari ile Bitcoin yatırımlarını satarak beklemeye geçtikleri, her geçen gün daha fazla yatırımcının yatırımlarını satarak beklemeye geçtikleri piyasa hacmi verilerine yansıdı. Piyasa hacmi sürekli düşüş yaşarken birçok yatırımcının yarı yarıya yaşanan düşüşlerin ardından zaten yatırımları elden çıkardığı öğrenilmişti.

  • Türk yatırımcıların bir kısmı sürekli olarak Bitcoin’i savunurken, bir kısmı ise akıllıca hareket ederek kar odaklı stratejiler yapıyorlar. Kar odaklı ve olumsuz-olumlu yorumlardan uzak duran yatırımcıların daha fazla kazandıkları bilinen bir gerçek.


Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap