İngiltere Blockchain Teknolojisini Deneyecek

United Kingdom (Birleşik Krallık) National Archives (TNA) isimli resmi kayıt ve veri tutma bürosu tarafından yakın zaman içerisinde blockchain teknolojisi adı altında yeni kayıt tutma teknolojisi denenecek olduğu açıklandı


United Kingdom (Birleşik Krallık) National Archives (TNA) isimli resmi kayıt ve veri tutma bürosu tarafından yakın zaman içerisinde blockchain teknolojisi adı altında yeni kayıt tutma teknolojisi denenecek olduğu açıklandı. Tüm dünyanın ekonomisinin yönetildiği ve Türkiye’nin de son dönemde ekonomik çöküş dolayısı ile yardım istemeye gittiği İngiltere’nin bu konuda adım atması finans dünyası adına büyük önem taşıyor.

ABD ile birlikte tüm dünyanın ekonomisinde ciddi yere sahip olan İngiltere, bu karar ile birlikte hemen blockchain teknolojisine geçmeyecek olduklarını ama masraflar ve fazlalıklardan kurtulmak adına blockchain teknolojisinin en iyi ve en kapsamlı şekilde test edilecek olduğunu açıkladı. Bu test ve denemeler sonucunda eğer ki sorun çıkmaz ise blockchain teknolojisinin ülkede çok daha fazla kullanılacak olduğu açıklandı.

Önlemler Alınıyor

United Kingdom (Birleşik Krallık) National Archives (TNA) bünyesinden yapılan bu açıklamalar ile birlikte blockchain teknolojisine dair bir takım gelişme ve yenilikler olacak olduğu tahmin ediliyor. Ülkede test edilecek olan blockchain teknolojisinin ne denli yararı ve etkisi olacağı konusunda büyük merak hakim değil ancak sonucunda maliyetler ve diğer fazlalıklar konusunda istenen hedefe ulaşılıp ulaşılmayacak olduğu konusu fazlası ile merak konusu.

İngiltere’nin bu aşamada resmi kurumları tarafından blockchain teknolojisi test edilmiyor olmasına rağmen teknoloji şirketleri tarafından bu teknoloji üzerinde araştırmalar, bilgi ve veri çalışmaları sürüyor.