Bitcoin

Weiss Ratings: Ethereum yüzde 50 pay alacak

Weiss Ratings adlı araştırma şirketince yapılan açıklamada kripto paraların daha fazla gelişecek olduğu, ancak  5 yıl içerisinde Bitcoin piyasa hacminden %50 oranında hacim kaybı yaşanarak bu kaybın Ethereum’a geçecek olduğu açıklandı. Yapılan araştırmanın sonuçlarının %50 oranında Ethereum artışını gelecek 5 sene içerisinde görecekleri yönünde olduğunu açıklayan Weiss Ratings yöneticileri, bu pay geçişinin sonucunda fiyatların nasıl olacağı konusunda ise açıklama yapmadı.

Bitcoin fiyatları ve Ethereum fiyatları arasındaki büyük açık dengesinin bir süredir sürekli artması ve Ethereum’un yatırımcı kaybına uğramaya başlaması Bitcoin yatırımcılarının daha fazla Bitcoin’e güvenmeleri için bir zemin oluşturmuştu.

5 yıl içerisinde neler olacak?

Weiss Ratings, 5 yıl içerisinde nasıl ve neler olacak olduğunu ifade etmese bile, Bitcoin fiyatına oranla altcoin fiyatlarında artış olabilecek olduğunun mesajını vermiş oldu. Altcoin fiyatlarının artmasının Bitcoin’e yarayıp yaramayacak olduğu konusunu ise gelecek 5 yıllık vadede ortaya çıkacak olan piyasa ve olumlu/olumsuz tüm süreç belirleyecek.

  • Weiss Ratings isimli araştırma şirketinin bu araştırmasının sonuçları kesin olmadığı için %100 güven vermediği gibi yatırımcıların planlarını bu açıklamalara göre yapmaması öneriliyor.

Yorum Yap