Yargıtay Kararından Sonra Kripto Para Mobil Uygulamaları Hindistan’da Yükseliyor

Kripto işletmeler, kullanıcıları mobil uygulamalar gibi ürünlerle çekerek Hindistan pazarında ilgi çekmeye devam ediyor

Bitcoin nedir

Kripto işletmeler, kullanıcıları mobil uygulamalar gibi ürünlerle çekerek Hindistan pazarında ilgi çekmeye devam ediyor.

Hindistan’ın kripto geliştiricileri, ülkenin Yüksek Mahkemesi tarafından blockchain teknolojisi ile ilgili olumlu bir kararın ardından yeni mobil uygulamalar yayınlamaya başladı. Mahkeme’nin kararı, daha önce bankaların kripto traderlarına ve işletmelerine hizmet vermesini yasaklayan yasaları tersine çevirdi.

Hindistan Kripto Pazarına Artan İlgi

Dijital varlık yatırım şirketi B21, son zamanlarda bu değişiklikler ışığında kendi Blockchain yatırım portföyü uygulamasını başlattı. Hindistan Yüksek Mahkemesi’nin ülkedeki “dijital varlık yatırımlarına ilginin döviz alım satım hacimlerinde artışa yol açtığını” duyurduğu haberini ise B21 şirketi verdi.

B21’in kurucusu ve yöneticisi Nittel Agarwal, yaptığı açıklamada, Yüksek Mahkemenin kararını takiben teknolojinin Hindistan’daki pazar potansiyeli hakkında yorum yaptı:

“Hindistan’daki karar, akıllı telefon konusunda bilgili büyük bir nüfus ve daha önce kendileri için mevcut olmayan yatırım fırsatları arayan büyük bir yatırımcı sınıfı gördüğümüz için Hindistan’daki ortaklıklara ve pazarlamaya odaklanmamıza yardımcı oldu.”