Yatırım Yapmaktan Çekinenler Kayıp, Risk Alanlar Kazanıyor

Bitcoin’e yatırım yapan ve yapmak isteyen kişiler genellikle arada kalarak ne yapacak olduklarına tam olarak karar veremiyorlar


Bitcoin’e yatırım yapan ve yapmak isteyen kişiler genellikle arada kalarak ne yapacak olduklarına tam olarak karar veremiyorlar. Bazı yatırımcılar kendilerinin kripto paralara ilgi duymasına rağmen yatırım yapmaktan çekindiklerini belirtirken, bazı yatırımcılar ise kripto paralara yatırım yapmanın kendileri için herhangi bir sorun teşkil etmediğini belirtiyor. Milyonlarca insanın Bitcoin yatırımının bulunduğu 2018 yılında, yatırımcı sayısında da ciddi oranda artışlar yaşandığı biliniyor.

Kripto para sahibi kullanıcıların daha fazla kazanç sahibi oldukları da gün yüzü gibi ortada iken, yatırımlarını sürekli olarak erteleyen ve elinde Türk Lirası olarak parasını tutan Türk yatırımcının kayıp yaşadığı döviz kuru dolayısı ile artık kendisini kendi kendine kanıtlamış bir konu haline gelmiş durumda.

Kripto Para Yatırımı Yapmaktan Çekinenler Kaybediyor

Kripto paralara geçtiğimiz ay 7000 dolar civarında iken yatırım yapan yatırımcılar bugün en az %20 oranında kazançlı durumdalar. Zira 9.000 dolar sınırında olan Bitcoin’in 1 ay içerisinde dahi düzgün ve iyi yatırımlar yapılır, sektör sürekli takip edilir ise kazandırmaması durumu çok nadiren yaşanıyor. Az kazanç yatırımcıları pek mutlu etmezken, elde boş duran paranın kendi kendine kayıp yaşaması ise daha bir trajikomik durumu yaratıyor.

 * Yatırım tavsiyesi değildir, asla yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır.