Kripto Para

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Rehberi: Hangi Kripto Paralar Satın Alınmalı?

Yatırıma başlamak için en iyi kripto para birimi hangisi? Birçoğumuzun sorduğu bir soru bu. Ama artık endişelenme, arkanı kolluyoruz. Zamanında birçok yatırımcı aynı soruyu sormuştu. Yatırım yapmak için ihtiyacınız olanlar bunlar: Doğru araştırma, anahtar kelimeler, doğru sorular.

Kripto paralarınız için zaman ayırın, okumaktan ve araştırmaktan yorulmayın. Kripto paraların nasıl çalıştığını öğrenmeniz gerekir, Bunalmayın, Bitcoin (BTC), Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) ile başlayın. Uzun zamandır listenin başında yer alıyorlar ve dünya çapında kullanılıyor.

Bitcoin (BTC) Nedir?

Bitcoin dünyanın en popüler kripto para birimi olarak öne çıkıyor. Ekim 2008’de Satoshi Nakamoto (sahte isim) tarafından tasarlanan Bitcoin eşler arası bir kripto para birimi.

Ripple (XRP) Nedir?

Yaygın bilinen adıyla Ripple bir işlem protokolüdür (RTXP). 2004 yılında, Vancouver, Kanada’da web geliştiricisi Ryan Fugger tarafından piyasaya sürüldü.

Ethereum (ETH) Nedir?

Ethereum 30 Temmuz 2015’te Vitalik Buterin tarafından geliştirilerek piyasaya sürüldü. Ethereum bir nevi merkezi olmayan para, yani onu kontrol eden hiçbir şirket, hükümet veya banka yok.

Başarılı olmanın anahtarlarından biri, onları destekleyen doğru kripto para borsasını ve cüzdanı seçmek, bu iki özellik aynı anda desteklenirse daha iyi olabilir. Ama unutmamanız gereken bir şey var, yalnızca kaybetmeyi göze alabileceğiniz kadar yatırım yapın. Birikimlerinizi değil, tüm maaşınızı değil. Sonunda pişman olmak istemezsiniz.

Eğer işler yolunda gitmezse sinirlenmeyin, komik ama kripto paralar paralar evcil hayvan olarak da kabul edilebilir. Hayatları olmayabilir ancak ruh halleri var. Bir gün, yukarı, bir gün aşağı, onların nasıl evcilleştirileceğinizi ve nasıl oynayacağınızi iyi bilmelisiniz.

Kaynak: Zycrypto.com

Coin Bilgi, yazıda geçen bilgilerle lgili hasar, kâr-zarar ya da kayıptan sorumlu değildir. Coin Bilgi yazıda adı geçen kripto paralarla ilgili okuyucuların özen göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.

Yorum Yap