Yoni Assia: Elinizdeki Yatırımları Koruyun

eToro platformunun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin fiyatında düşüşler olmasına rağmen yatırımcıların kripto para  satışından kaçınması uyarısında bulundu


eToro platformunun CEO’su Yoni Assia, Bitcoin fiyatında düşüşler olmasına rağmen yatırımcıların kripto para  satışından kaçınması uyarısında bulundu. Yatırımcıların daha fazla yatırım dahi yapabilecek olduklarını açıklayan Assia, yatırımcıların bu sayede gelecekte çok daha fazla karlı çıkabilecek olduklarını ima etti. Kripto para yatırımcılarının yatırımlarını satması durumunda gelecekte pişman olabilecek oldukları uyarısında bulunan CEO, ”Apple, Facebook ve Twitter” örneği üzerinden Bitcoin fiyatının yükselecek olduğunu açıkladı.

Apple ve Facebook’un geçtiğimiz 10 ila 15 yıl önce kurulduklarında pek fazla değer sahibi olmayan şirketler olduğunu doğrulayan Assia, şimdilerde aynı durumun Bitcoin için geçerli olduğunun altını çizdi.

Yatırımlarınızı Çok Acil İse Satabilirsiniz

Olası bir acil durum olmadı durumunda Bitcoin yatırımlarının yatırımcılar tarafından satılmasında bir engel olmadığını belirterek sözlerine devam eden Assia, gerekli olmadığı taktirde elde bulunan kripto para yatırımlarının satılmasının ise pek fazla mantıklı olmadığını açıkladı. Bitcoin fiyatında düşüşler olmasına rağmen bu şekilde gelecekte fiyatın artacak olduğunun sık sık iddia edilir hale gelmesi yatırımcıları olumlu yönde etkiliyor.

Yatırımcılar elde ettikleri yatırım oranlarına bakmaksızın ne kadar fazla kar edebilecek olduklarını belirterek, en fazla kar odaklı kripto paradan yana tercihlerini kullandıklarını, bu kripto paranın ise Bitcoin olduğunu belirtmekteler.

  • Bitcoin fiyatının düşüş yaşaması, yükseliş yaşaması durumu piyasa verileri ve etkenlere bağlı iken bu ve buna benzer ünlü kişilerin açıklamaları da önem taşıyan açıklamalar olarak gösterilmekte.