Litecoin 24 Saat İçerisinde Yüzde 3.36 Değer Kaybetti

Kurucusu ve yöneticisi olduğu Litecoin’lerini satması ile bir anda sosyal medyanın gündemine oturan Charlie Lee, yatırımlarının tamamına yakın bir kısmını elden çıkardıktan sonra birçok yatırımcının da Litecoin’e güveni kalmamıştı

litecoin nedir

Kurucusu ve yöneticisi olduğu Litecoin’lerini satması ile bir anda sosyal medyanın gündemine oturan Charlie Lee, yatırımlarının tamamına yakın bir kısmını elden çıkardıktan sonra birçok yatırımcının da Litecoin’e güveni kalmamıştı. Bu haklı durum sonrasında Charlie Lee yine açıklama yapmamış ve uzun bir süre sonra ”daha rahat hareket etmek” istediği için yatırımlarını elden çıkarmak zorunda kaldığını, çok ama çok ufak bir oranda kendisinin elinde Litecoin yatırımı kaldığını doğrulayarak olayı açıklamıştı.

Yatırım yapmaya devam edecek olduğunun sinyallerini vermesine rağmen aradan geçen ortalama 1 aylık süre sonrasında Litecoin fiyatında düşüşler yaşanmaya devam etti. Zaten tüm kripto paralar için kötü olan piyasada Litecoin’in bu kötü etkenlerden fazlası ile etkilendiği ve sonucunda bugün itibari ile 24 saat içerisinde %3.36 oranında değer kaybı yaşadığı gözlemlendi. %3.36 oranında değer kaybı yaşanması sonucunda yatırımların daha fazla satılması ile gerileme yaşayan LTC’nin daha fazla düşmesi bekleniyor.

Piyasa Hacmi 5.4 Milyar Dolar Seviyesine Geriledi

Litecoin piyasa hacminde ise ciddi oranda gerilemeler olduğu gözlemlendi. Piyasa hacminde 5.4 milyar dolar seviyesine kadar gerileme yaşanırken, bu oranın daha fazla artabilecek olduğuna dair yorumlar yapıldı. Bazı LTC yatırımcıları ise Lee’nin açıklamaları sonrasında güven ortamının ortadan kalktığını ve onun yerine ”güvensizlik” ortamının yayıldığını açıkladı. Beklentilerin ise gelecek yıllarda Litecoin fiyatının artışa geçmesi yönünde olduğu paylaşıldı.

  •  Charlie Lee, Litecoin’in kurucusu konumunda olan bir isim ve sık sık medyada kendisine yer bulan isimlerden birisi.