”Yükselmez O” Diyenler Bir Darbe Daha Aldı

Bitcoin hakkında baştan beridir ”yükselmez, yalan bir yatırım, asla yükselmeyecek bir balon” ifadeleri dolayısı ile kripto paralardan uzak duran ve kripto para yatırımı yapanları caydırmak isteyen binlerce insan var


Bitcoin hakkında baştan beridir ”yükselmez, yalan bir yatırım, asla yükselmeyecek bir balon” ifadeleri dolayısı ile kripto paralardan uzak duran ve kripto para yatırımı yapanları caydırmak isteyen binlerce insan var. Bitcoin alsın veya almasın kripto paralar hakkında olumsuz konuşan bu kişilere inanan milyonlarca yatırımcı yatırımlarını satması ile birlikte son 2 haftada en az 500 milyon dolarlık bir zarar etti.

2 hafta önce yükselişler öncesinde yatırımını satan kişilerin kar elde etmek yerine zarar ettiğine değinen istatistik veriler, bugün satış yapan birisinin ise 2 hafta öncesine oranla %27 ve civarına varan oranlarda karlı çıktığını ortaya koydu.

Kaybedecekler

Bitcoin almayan ve elinde olan Bitcoin’leri satanların daha fazla kayıplar yaşaması beklenirken, tam olarak ne kadar kayıp yaşandığı konusu ise bilinmiyor. Yeni yükselişler ve fiyat durumunun kısa süre içerisinde belli olması, daha fazla insanın BTC’ye ilgi duyması bekleniyor. BTC’nin kısa vadede yükselmesi ve yeni rekorlarını beraberinde kurması bekleniyor.

  • BTC ile ilgili ne kadar zarar ve ne kadar kar elde edildiğini gösteren bir mekanizma bulunmadığı üzere bu veriler tahminler üzerine hesaplanıyor.