1 Ay İçerisinde %10+ Kar Ettiren Altkoin Hangisi?

Bir ay öncesine oranla %10 değer kazanarak yatırımcılarına %10 kar elde ettiren Litecoin, yatırımcılarına en fazla kazandıran kripto paralardan birisi olmasa bile diğer birçok altkoin’e oranla daha fazla kar getirdi


Bir ay öncesine oranla %10 değer kazanarak yatırımcılarına %10 kar elde ettiren Litecoin, yatırımcılarına en fazla kazandıran kripto paralardan birisi olmasa bile diğer birçok altkoin’e oranla daha fazla kar getirdi. Yatırımcılarının büyük bir kısmının büyük yatırımlar yapmadığı LTC hakkında bir ay öncesi ve bir ay sonrası istatistikleri oldukça fazla karmaşıklık gösterirken, %10 oranında artış olması ise LTC’nin büyük adımlar ile ilerlediğine inanmakta zorlanan kişiler üzerinde dahi etkili oldu.

LTC bir ay önce tam 73 dolar seviyesinde iken 1 ay sonra bugün 83 dolar seviyesinde. Bu seviye %10 oranından biraz daha fazla kar elde edildiğini gösterirken (mevcut oranlar düşüldüğünde) LTC yatırımcılarının yüzünün gülmesinde etkili oldu.

Litecoin Charlie Lee Dolayısı İle Kaybediyor

Kurucusu Charlie Lee’nin açıklamalarından dolayı büyük kayıplar yaşayan Litecoin, bu konuda dünyada en fazla kar elde edebilecek kripto paralardan birisi olmasına rağmen kurucusunun olumsuz açıklamaları ve LTC’nin düşmesini istercesine yaptığı tutarsız ve sorumsuz açıklamalardan çok fazla etkileniyor. 3 ay öncesine oranla bu ay LTC yatırımcılarının düşüncelerinde de Charlie Lee dolayısı ile birçok farklılık bulunuyor.

Charlie Lee’nin kendi elinde bulunan tüm LTC’leri sattığını açıklaması ve daha rahat risk almadan çalışmak zorunda olduğunu açıklamasının hemen ardından birçok LTC yatırımcısı satış yolunu tercih etmiş ve sonucunda LTC büyük yatırımcı kaybı yaşamaya başlamıştı.

  • Charlie Lee, sürekli farklı açıklamalarda bulunmakta ve sürekli açıklamalarında LTC ve kripto paralardan bahsetmekte.