1 Trilyon Dolarlık Şirket Bitcoin İle İlgilenmeye Başladı

Amerikan merkezli olduğu bilinen 1 trilyon dolarlık Wellington Management şirketinin son günlerde Bitcoin ile daha fazla ilgilenmeye başladığı ortaya çıktı


Amerikan merkezli olduğu bilinen 1 trilyon dolarlık Wellington Management şirketinin son günlerde Bitcoin ile daha fazla ilgilenmeye başladığı ortaya çıktı. Şirket raporlarında ve Coin Telegraph adlı internet sitesinde yer alan bilgiye göre, 1 trilyon dolarlık ABD merkezli şirketin sistemlerinin Bitcoin üzerinden işlem görebilecek kapasite ve uygunlukta güncellendiği açıklandı.

1 trilyon dolarlık aktif güce sahip olan şirketin Bitcoin ile ilgilenmeye başlaması ise kripto paraların güvenliği konusunda ortaya atılan iddiaları bir nevi söndürmeyi başardı. Zira çok iyi analizler ve uzmanları bünyesinde barındıran Wellington Management şirketinin zarar yaratacak bir alana yönelmesinin neredeyse imkansız olduğu iddia edildi.

Dünya Devleri Yatırımdan Kaçınmıyor

Dünyanın en büyük devleri Bitcoin ile ilgilenmeye devam ediyor. Bunların en başında Amerikan merkezli şirketler bulunurken, şirketlerin kripto paraların babası olarak bilinen Bitcoin‘e ilgisi sürekli olarak artış göstermesi ile yatırımcıların içinde olan endişeleri de nebze gidermeyi başarıyor. Dev yatırımcıların bu alanda yapacak oldukları yatırımlar piyasanın güvenilirliğinin sağlanması ve gelen arz-talep dolayısı ile Bitcoin’de değer artışını sağlayan faktörlerden sadece bir tanesi.