Kripto Para

Forbes Dergisi Bitcoin Milyarderlerini Açıkladı

Dünyanın en güvenilir finans dergisi Forbes, ”Bitcoin Milyarderleri” listesini biraz önce yayınladı. Forbes dergisi tarafından yayınlanan listede bulunan kişi sayısının azlığı dikkat çekerken, tüm hayatını riske atarak Bitcoin’e yatırım yapanların bugün milyarlarca dolarlık servete sahip olmaları dikkat çeken detay oldu. 19 Ocak 2018 tarihi itibari ile hazırlanan listeye göre servetler azalmış veya yükselmiş olabilecek olduğu gibi bu kişiler dışında milyarder olan Bitcoin milyarderlerinin olabileceği, ancak şimdilik bilinen isimlerin bu kişiler ile sınırlı olduğu belirtiliyor.

1 – Chris Larsen

57 yaşındaki Ripple’nin kurucu ortağı olan ve şuan aktif olarak 8 milyar dolarlık kripto para sahibi olan Chris Larsen’in hesaplamalara göre dünyanın en zengin kripto para milyarderleri sıralamasında ilk sırada olduğu görülüyor.

2 – Joseph Lubin

Dünyanın en güvenilir yatırım şirketleri sıralamasında ilk sırada yer alan Goldman Sachs şirketinin kurucusu olan ve aktif olarak kripto para yatırımcısı olan Joseph Lubin, 1 ila 1.5 milyar dolarlık kripto para sahibi olduğu biliniyor. Joseph Lubin’in en fazla yatırım yaptığı kripto paranın ise Bitcoin ile Ethereum olduğu tahmin edilmekte.

3 – Changpeng Zhao

Geçtiğimiz günlerde bot saldırısına uğradığı ve bunun ardından kripto para borsasında sorunların yaşandığı Binance’nin sahibi olan 41 yaşındaki Changpeng Zhao, milyarlarca dolarlık kripto para servetine sahip. Binance platformunun kurucusu olan ve günde 2 milyar doların üzerinde işlem hacmine sahip olan Binance üzerinden de milyonlarca dolar gelir sağlayan Changpeng Zhao, ilk kripto para yatırımını yapabilmek için Şanghay’daki evini satmış ve neredeyse tüm parasını kripto paralara yatırmış durumda. Şimdiki kripto para serveti ise 900 milyon dolar ila 1.1 milyar dolar arasında.

4 – Winklevoss Kardeşler

Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg’e açtıkları ”bizim fikrimizi çaldı” davası ile gündeme gelen Winklevoss Kardeşler, davanın sonunda kazandıkları tüm parayı kripto paralara yatırdılar. Ortak olarak birbirlerinden ayrılmayan fikirler ve düşüncelere sahip olan Winklevoss Kardeşlerin bugün aktif olarak tam 900 milyon dolar ila 1.1 milyar dolar arasında kripto para servetleri bulunuyor. Ayrıca Winklevoss Kardeşlerin Gemini isimli kripto para borsası sitesi de bulunuyor.

5 – Matthew Mellon

54 yaşındaki yatırımcı Matthew Mellon, dünyanın en zengin kripto para yatırımcıları sıralamasında kendisine 900 milyon dolar ila 1.1 milyar dolar kripto para serveti ile yer buluyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap