Kripto Para

2019’da En Kötü Performans Gösteren Kripto Para Hangisi?

Yazar: Coin Bilgi

2018 yılındaki uzun soluklu boğa sezonunun ardından büyük umutlarla girilen 2019’da birçok kripto para Bitcoin’le birlikte yükselişe geçti. Bu yılın Haziran ayında 13.800’le neredeyse son iki yılın zirvesini kaydeden Bitcoin’in beraberinde irili ufaklı birçok kripto para projesi de yükseliş gösterdi.

Sonrasında gelen çöküş ise bu kazanımları sildi. Ancak XRP, XLM Bitcoin Cash gibi popüler kripto paralar ise hem bu yıl yükseliş trendinde kayda değer performans sergileyemedi hem de düşüş trendinde son birkaç yıllık kazanımlarını da sildi.

Yılın En Kötü Yatırımı Ödülü

Hal böyle olunca kripto para yatırımcılarının gözdesi XRP, “2019’un En Kötü Performans Gösteren Kripto Parası Hangisi?” başlıklı yazımıza konu oldu. Geride bıraktığımız 12 ayda XRP, oldukça kötü günler geçirdi. Öyle ki Ripple Labs’in XRP’si sadece 26 gün sonra “Yılın En Kötü Yatırımı” ödülünü dahi kazanabilir.

Yarı Yarıya Değer Kaybetti

XRP, 2017 yılının sonunda 2018 yılının başında kaydettiği 3,5 dolarlık zirvesinden yaklaşık %95 uzakta. Eğer bir mucize olmazsa XRP,  2019 yılında yatırımcısına en çok kaybettiren kripto para olarak yazdırmaya çok yakın. CoinMarketCap verilerine göre popüler kripto para XRP’nin 2019 yılının başından bu yana %50’yi aşkın değer kaybettiği görülüyor.

Yorum Yap