Popüler Analist Cevapladı: Bitcoin $6.000 Altına Düşecek Mi? Yarılanma Fiyatı Nasıl Etkileyecek?

Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 7.800 dolara kadar yükseldikten sonra bir kez daha 7.100 dolar bandına geriledi


Bitcoin (BTC) fiyatı geçtiğimiz hafta 7.800 dolara kadar yükseldikten sonra bir kez daha 7.100 dolar bandına geriledi. Söz konusu eğilim kripto para piyasasının yılı kötü bir seviyede bitirmek için yeniden düşüşe geçebileceği anlamına geliyor.

Yine de bir analist Bitcoin’in 6,600 dolara seviyesine gerilemesiyle, kripto para piyasasında işlerin boğalarının lehine değiştiğine inandığını belirtiyor. Sadece birkaç hafta önce Bitcoin’in 8 bin 500 dolardan işlem gördüğü sırada aşağı yönlü sert düşüşler konusunda uyaran kripto para analisti Velvet, şimdi ise Bitcoin’in 6 bin doların altına gerileyeceği iddialarının olası olmadığını belirtti.

6 bin dolar bandındaki güçlü temel destekler

Velvet böyle bir düşüşün olası olmamasını ise 6 bin dolar seviyesindeki güçlü temel desteklere bağlıyor. Bitcoin’in Nisan 2018’de sıfırladığı hareketli ortalama, 3.150 $’ın iki katı olan fiyat ve logaritmik yükseliş destek hattı son üç buçuk yıl boyunca kırılmadı.

Velvet kesin bir hedef belirlemedi, ancak çizelgesi (yukarıda görüldüğü gibi), popüler kripto para Bitcoin’in 2020 Mayıs’ındaki blok ödülü yarılanması sırasında 10 bin dolardan işlem göreceğini gösteriyor.

Bitcoin 5.294 Dolara Gerileyebilir Mi?

Bitcoin fiyatının yakın gelecekte destek bulacağı düşünülmekle birlikte, önde gelen bir diğer analist ise Bitcoin fiyatının henüz net olmadığını belirtiyor. Aralık 2017’de Bitcoin’in rekor kıracağını ve Aralık 2018’de ise dibi göreceğini doğru tahmin eden analist Tom DeMark, Bloomberg’e yaptığı açıklamada, şirketinin Bitcoin fiyatının 5.294 dolara düşeceğini tahmin ettiğini açıklamıştı.