Kripto Para

2019’da Fiyatını 4 Kat Arttıran Tezos (XTZ) İlk 10 Kripto Para Arasına Katıldı

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi

Popüler kripto paralardan Tezos (XTZ) kaydettiği inanılmaz performans sonucu piyasa değerini 1 milyar doların üzerine yükseltmeyi başardı ve en iyi 10 kripto para arasındaki yerini aldı. Gösterdiği olağanüstü yükselişle Tezos Stellar Lumens (XLM) ve Cardano (ADA) gibi kripto paraları bir bir geride bıraktı.

Bu hızla devam ederse, XTZ piyasa değeri 1,6 milyar dolar civarında olan Bitcoin SV ile “flippening” gerçekleştirebilir. 2019’da fiyatını dört kattan fazla arttıran XTZ’nin tamamen yeni bir fiyat aralığını keşfetme potansiyeli olası görülüyor.

XTZ, bir önceki hafta %14’ten fazla ve bu hafta ise %36’dan fazla yükselerek 1.76 dolar seviyesine ulaştı. Tezos ayrıca günlük işlem hacimlerini 126 milyon doların üzerine çıkardı. Yükselen trend, XTZ’nin 2020’de daha yüksek seviyelere ulaşabileceğini gösteriyor.

Weiss Ratings’e göre, önümüzdeki aylarda piyasada yeni liderlerin ortaya çıkmasıyla çeşitli akıllı sözleşme platformları arasında konsolidasyon görülebilir. Derecelendirme kuruluşu Weiss Ratings, Tezos ve ChainLink (LINK) arasında bir ortaklık kurulacağını öngörüyor.

 #Ethereum (#ETH), #Cardano (#ADA) ve #Tezos (#XTZ) gibi platformlar da muhtemelen #Chainlink’e ihtiyaç duyacaktır. Çok sayıda akıllı sözleşme yürüttüler ve bugün dünyadaki bir dizi merkezi hizmetin yerine geçmeyi amaçlıyorlar. Güvenilir ve güvenli gerçek dünya verileri olmadan bu mümkün olmayacak.
– Weiss Kripto Derecelendirmeleri (@WeissCrypto) 12 Aralık 2019

Kaydettiği performansla şu an gözler XTZ’nin üzerinde. Çünkü popüler kripto para diğerleri değer kaybederken olağanüstü büyüme için yeni bir fırsat sunuyor. Ancak okuyucularımıza yükselen bir mumu satın almamanın, yatırım yapmanın altın kurallarından biri olduğunu hatırlatalım.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap