Kripto Para

2,8 Milyarlık Fidelity Müjdeyi Verdi: 2020’de Ethereum Desteği Geliyor

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop verdiği yeni bir röportajda yatırım devinin 2020’de Ethereum’u destekleyeceği ekleyeceğini açıkladı. Fidelity, bu yılın Ekim ayında Bitcoin depolama platformunu kurumsal yatırımcılar için resmen başlatmıştı.

“The Scoop” adlı podcast’inin son bölümünde Fidelity Digital Assets Başkanı Tom Jessop, 2020 yılında Ethereum’dan ve kurumsal yatırımcıların kripto para sektörüne girmeleri için geliştirdikleri depolama hizmetinden bahsetti.

Boston merkezli finans devi Fidelity, 2.8 milyar dolarlık varlık yönetiyor. Finans devi Ekim ayında kurumsal yatırımcılar için depolama hizmetini başlatmış Kasım ayında ise kurumsal yatırımcılara alım satım desteği sunacaklarını duyurmuştu.

Tom Jessop’un The Scoop’un kurucusu Chaparro ile yaptığı röportajda “Ethereum üzerinde çok fazla çalışma yaptık. Müşteri talebi varsa, Fidelity Digital Assets (FDAS), 2020’de Ethereum’u destekleyebilir.” açıklamasında bulundu. Jessop, Fidelity Digital Assets’in şimdiye kadar yalnızca Bitcoin’e odaklanmasının nedeninin altcoin’lere yönelik talebin yetersiz olmasından kaynaklandığını bildirdi. Jessop bu nedenle birçok yatırımcının öncelikle Bitcoin’le başlamak istediğini belirtti.

Bu yılın başlarında zaten yılın başında, Fidelity’nin Ethereum’u destekleyebileceğine dair söylentiler vardı. Ancak Jessop, Ethereum’un normal sert çatallarının teknik bir engel olduğunu söyledi. Geçen ay, Fidelity Digital Assets (FDAS), New York eyaletindeki kurumlara ve özel yatırımcılara depolama hizmeti sunabilmek için New York düzenleyici makamlarından Bitlicense aldı. Bu haber birçok uzman tarafından çok önemli olarak kabul edildi. Bunun nedeni olarak ise Amerikan varlıklarının büyük bir çoğunluğunun New York’ta yönetilip işlem görmesi gösteriliyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap