Kripto Para

Popüler Analist Uyardı: Bitcoin’in 9 Bin Dolara Yükselmesi Bir Şeyi Değiştirmeyecek

Coin Bilgi
Yazar: Coin Bilgi
PrimeXBT

Popüler bir analiste göre, 9.000 dolara varan bir yükseliş bile Bitcoin’i mevcut düşüş trendinden çıkarmak için yeterli olmayacak. 2019’a olumlu bir başlangıç ​​yapmasına rağmen, önde gelen kripto para 2019’un ikinci yarısını sürdürülebilir bir düşüş trendi içinde geçirdi.

Yılın ilk yarısında Bitcoin’in yeniden 13.800 dolara yükseldiği bir rallinin ardından popüler kripto para  yılın ikinci yarısında 7 bin doların altında kadar geriledi. Bu, yaygın olarak kabul gören analizlere göre, ayı piyasasının belirleyici bir özelliğidir.

Twitter’daki kripto para analistlerinden MAGIC (@MagicPoopCannon) Bitcoin’in mevcut düşüş trendini tersine çevirebilmek için fiyatının çok daha fazla yükselmesi gerektiğini düşünüyor. Çin hükümetinin blockchain kullanımı ve geliştirilmesini desteklediği haberiyle aynı tarihe denk gelen 9.600 dolar seviyesi trendi tersine çevirmek için yeterli olabilir ancak MAGIC, 9 bin dolar seviyesinin kesinlikle bunun için yeterli olmadığını savunuyor.

MAGIC, Bitcoin’de en azından önceki en yüksek seviyenin üzerinde bir yükseliş kaydedilinceye kadar ayı piyasanın devam edeceği görüşünü savunuyor. Zira MAGIC ayı piyasasında dahi Bitcoin’de mini ralliler görülebileceği fikrini kabul ediyor.

MAGIC’in görüşü oldukça kasvetli görünebilir ancak, analist raporlarına göre kısa bir süre önce ziyaret edilen 6,700 dolar seviyesi dip fiyat olarak kabul ediliyor ve Bitcoin’in blok ödülü yarılanmasının oluşturduğu satın alma baskısıyla birlikte bu yıllla birlikte başladığı yükseliş trendine devam edeceğini gösteriyor.Her hafta, gelen kutunuza harika kripto içerikleri almak için kaydolun.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Yorum Yap