3 Büyük Dev Ethereum Blockchain’i Üzerinde Oyun Tasarlayacak

Microsoft, Nintendo ve Electronic Arts (EA) gelecek günlerde daha detaylı olarak açıklanması beklenen Ethereum blockchain’i platformu üzerinde oyun tasarlayacak olduklarını açıkladı


Microsoft, Nintendo ve Electronic Arts (EA) gelecek günlerde daha detaylı olarak açıklanması beklenen Ethereum blockchain’i platformu üzerinde oyun tasarlayacak olduklarını açıkladı. Bu konu ile ilgili tam olarak ne olduğu ve nasıl olacak olduğu bilinmezken yapılacak olan çalışmalar öncesinde 3 büyük şirketin blockchain teknolojisine ilgi duymaya başladığı iddiaları da ortaya atılmış oldu.

Blockchain teknolojisi ile ilgili olarak olumsuz yorum yapan siyasi ve yetkili çok az iken geliştirilecek olan oyunun nasıl olacak olduğu, ne alanda olacak olduğu benzeri konular merak ediliyor.

Açıklama Yaptılar

Microsoft, Nintendo ve Electronic Arts (EA) açıklamalarında blockchain tabanlı bir platform üzerinde oyunun geliştirilecek olduğunu açıkladılar. D-PARC adında olması beklenen oyunun oyun konsolları için sunulacak olduğu bilgisayar sürümün ve Nintendo sürümünün olacak olduğu açıklandı. Oyunun ne zaman çıkacak olduğu konusunda ise net bir açıklama yapılmazken ABD’li 3 dev tarafından atılan bu adımların oyunun tanıtımı ve gelecekte indirilme oranlarının çok fazla olmasını sağlayacak olduğu düşünülmekte.

Blockchain teknolojisinin asıl amacının oyun olmadığı bilinmesine rağmen bu tür adımların atılması blockchain teknolojisinin kendi kendine reklamını yapmasını sağlıyor ve dünyanın en büyük şirketlerinin blockchain hakkında olumlu düşüncelere sahip olmasını tetikliyor. Tek bir teknolojiye bağlı kalmak istemeyen şirketler ise blockchain tabanlı teknolojilerin gelecekte çok daha fazla kullanılabilecek olduğunu, ama şu aşamada geliştirilecek ve incelenmesi gereken teknoloji olduğunu ifade ediyor.