Kripto Para

ABD Kongresi ve SEC 24 Eylül’de Kripto Paralar İçin Toplanıyor

Kripto para rehberleri
Yazar: Coin Bilgi

Cointelegraph’ın 19 Eylül tarihli haberine göre Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Jay Clayton 24 Eylül’deOversight of the Securities and Exchange Commission: Wall Street’s Cop on the Beat” adlı oturumda bir araya gelerek kripto paraları tartışacak.

Tek panelli olarak gerçekleşecek oturumda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başkanı Jay Clayton, Hester Pierce ve diğer 3 SEC komisyoneri yer alacak.

Toplantının ana gündem maddelelerinden biri de Bitcoin ETF’leri olması bekleniyor. Görüşmelerde dijital varlıkların menkul kıymet yasalarına dahil olup olamayacağı yani Bitcoin ETF’leri tartışılacak.

Ayrıca son birkaç ayda gündemi oldukça meşgul eden Facebook’un 2020’de piyasaya sürmeyi planladığı kripto para birimi Libra’nın statüsü de diğer birçok başlık gibi bu toplantıda ele alınacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı sosyal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Yorum Yap